Cenne zwycięstwo Castilli

W zaległym spotkaniu w ramach 12. kolejki Segunda División B Castilla pokonała Rayo Majadahonda 1:0. Dzięki temu wskoczyła na podium i dalej liczy się w walce o awans.

Castilla pokonała w zaległym meczu Rayo Majadahonda 1:0 i awansowała na trzecią pozycję w tabeli. Dzisiejsze spotkanie było kluczowe dla Królewskich w walce o awans do Segunda División. W grę wchodziło tylko zwycięstwo w starciu z bezpośrednim rywalem i udało się osiągnąć cel po trafieniu Latasy. Podopieczni Raúla zależą teraz całkowicie od siebie na ostatniej prostej pierwszej fazy sezonu. W weekend Castillę czeka kolejny „finał”, czyli starcie z drugim Internacionalem.

Pierwsze minuty spotkania należały do Castilli, która przejęła inicjatywę i stworzyła sobie okazje na strzelenie bramki. Próbowali Dotor i Duro, lecz nieskutecznie. Odpowiedź Rayo przyszło w 12. minucie, kiedy mocne uderzenie Pitu na raty obronił Fuidias. Później znów to Królewscy prowadzili grę, ale niewiele się działo na boisku. Podopieczni Raúla utrzymywali się przy piłce, lecz robili to daleko od bramki rywali. Tuż przed przerwą drugą groźną akcję wyprowadzili goście. Casado strzelał z rzutu wolnego, jednak posłał futbolówkę obok bramki.

Po zmianie stron gra wyglądała tak samo. Castilla rozgrywała piłkę, a Rayo broniło się praktycznie całym zespołem na własnej połowie. Ataki Królewskich długo zupełnie nic nie przynosiły, więc Raúl przeprowadził podwójną zmianę, wpuszczając na murawę Latasę i Morante. To był strzał w dziesiątkę. Miguel rozpoczął akcję na lewym skrzydle, podał do Césara, który wyłożył piłkę Latasie. Napastnik wykorzystał tę okazję i dał Castilli prowadzenie. Rayo po stracie gola postawiło wszystko na jedną kartę i w ostatnich minutach zepchnęło gospodarzy do obrony. Fuidias zachował jednak czyste konto, a Castilla dopisała do dorobku bardzo ważne trzy punkty.

Real Madryt Castilla – Rayo Majadahonda 1:0 (0:0)
1:0 Latasa 76’ (asysta: César Gelabert)

Real Madryt Castilla: Fuidias, Santos, Gila, Chust, Miguel Gutiérrez, Blanco (Sintes 84’), Dotor (Morante 73’), Arribas, Peter (Hugo Vallejo 46’), César Gelabert (Pablo Ramón 84’), Hugo Duro (Latasa 73’).

Rayo Majadahonda: Sotres, Manny, Rico (Raúl Sánchez 78’), Vega, Bernal, Susaeta (Bastos 46’), Carlitos (Rubén Sánchez 69’), Casado, Mawi (Ayoub 71’), Pitu (Rocha 78’), Philip.