/ as.com

Capello: Sędzia kompletnie zniszczył mecz

„To nie był faul ostatniego zawodnika, a Mendy schodził do boku”. W taki sposób Fabio Capello ocenił kontrowersyjną sytuację z 17. minuty wczorajszego meczu z Atalantą, po której Remo Freuler został wyrzucony z boiska.

Czerwona kartka, którą obejrzał Remo Freuler w 17. minucie pierwszego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Atalantą a Realem Madryt wywołała olbrzymie kontrowersje we Włoszech, gdzie wszystkie media jednogłośnie twierdzą, że była niesłuszna. Fabio Capello, który oceniał mecz okiem eksperta w telewizji Sky Sport, wprost stwierdził, że sędzia skrzywdził gospodarzy. „Sędzia zniszczył piękny, interesujący mecz. Chciałem zobaczyć, czy presja zawodnik na zawodnika, którą używa Gasperini, zadziała też z Realem Madryt”.

Według byłego szkoleniowca Realu Madryt zdarzenie z Freulerem „nie było faulem ostatniego zawodnika, a Mendy schodził do boku”. „Nie rozumiem decyzji sędziego. Kompletnie zniszczył mecz”, wyznał Włoch.

Capello wspomniał także o rzucie karnym, którego domagało się Lazio w starciu z Bayernem przy wyniku 1:0. „To był karny. Wczoraj to, dziś ta czerwona kartka. Zaczynam wątpić w sędziowanie”, skwitował.