Tylko remis Castilli

W 15. kolejce Segunda División B Castilla zremisowała 1:1 z Poblense. Osłabiona drużyna Raúla nie była w stanie utrzymać prowadzenia do końca.

Castilla wywalczyła tylko jeden punkt w starciu z Poblense. Królewscy prowadzili, jednak znów błąd w defensywie, chociaż tym razem bardziej błąd arbitra, pozwolił rywalom na zdobycie bramki. Szkoda straconej szansy, lecz trzeba też wspomnieć, że rezerwy dzisiaj przystępowały do rywalizacji w bardzo osłabionym składzie. Zabrakło między innymi Chusta, Arribasa czy Huro Duro, którzy wczoraj byli z pierwszą drużyną na meczu z Realem Valladolid. Nie udało się przez to wskoczyć na podium i margines na błąd zmalał do minimum.

Od pierwszych minut lepiej na murawie prezentowała się Castilla. Nie tworzyła dużego zagrożenia, ale utrzymywała piłkę na połowie rywali i cierpliwie czekała na okazję. Ta pojawiła się w 21. minucie, kiedy znakomitą indywidualną akcją popisał się César, który wyłożył piłkę Latasie i było 1:0. Poblense po stracie gola zaczęło śmielej atakować, jednak wydawało się, że defensywa Królewskich ma wszystko pod kontrolą. Fuidias nie musiał się przepracowywać w połowie meczu, a Blancos mieli korzystny wynik.

Po zmianie stron Poblense zepchnęło Castilę do głębszej defensywy. Pojawiły się dzięki temu okazje do kontrataków i w 57. minucie szansę na podwyższenie prowadzenia miał César. Niestety, zmarnował ją, a chwilę później Dotor stracił piłkę na własnej połowie, co goście błyskawicznie zamienili na wyrównującego gola. Zawodnik Królewskich był w tej sytuacji faulowany, lecz sędzia tego nie zauważył. W odpowiedzi z dystansu uderzał Pablo Ramón, ale Imanol nie dał się zaskoczyć.

Ataki Castilli nabierały na sile, jednak remis się utrzymywał. Z czasem impet madrytczyków przygasł i do głosu doszło Poblense. Raúl musiał zareagować i posłał na murawę Óscara Arandę, dla którego to był debiut w barwach drużyny rezerw. W 79. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Jaime, ale piłka minęła bramkę Fuidiasa. Castilla próbowała zdobyć zwycięskiego gola, lecz nie zdołała zrealizować tego planu. Poblense skutecznie się broniło, nie bojąc się sięgać po faul, by zatrzymać graczy gospodarzy.

Real Madryt Castilla – Poblense 1:1 (1:0)
1:0 Latasa 21’ (asysta: Gelabert)
1:1 Rubén Jurado 58’

Real Madryt Castilla: Fuidias, Santos, Gila, Pablo Ramón, Retu, Sintes, Dotor, Gelabert, Kenneth (Peter 59’), Vallejo (Óscar Aranda 72’), Latasa.

Poblense: Imanol, Mateo, Calonge, Jaime (Mateu Ferrer 88’), Lucas, Pep Vidal, Álvaro, Javi Moreno (Víctor 76’), Aitor (Damià 88’), Peque (Alberto 76’), Rubén Jurado (Dani Benítez 65’).