Oceny zawodników po meczu z Realem Valladolid

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Realem Valladolid 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Bez jego świetnej formy Real Madryt nie wygrałby tego spotkania i pewnie miałby problem nawet z wywiezieniem z Valladolidu jednego punktu. Świetnie zachował się zwłaszcza na początku meczu, gdy praktycznie w jednej akcji obronił trzy strzały. Bohater meczu.

17. Lucas Vázquez

W pierwszej połowie grał bardzo kiepsko. Notował sporo strat, nie angażował się wystarczająco w ofensywę i wyglądał po prostu słabo. W drugiej części meczu znacznie chętniej atakował. To właśnie on oddał pierwszy celny strzał Królewskich w tym spotkaniu, miał też udział przy golu, ponieważ to właśnie jego faulował rywal przed rzutem wolnym. Niestety znów nie było najlepiej z dośrodkowaniami, zwłaszcza w sytuacji, gdy Królewscy wyszli z kontrą i dało się rozwiązać tę akcję inaczej niż wrzutką zupełnie do nikogo. Nieźle spisywał się też w obronie, gdzie zanotował aż dwanaście udanych interwencji (najwięcej w drużynie, tyle co Varane).

5. Varane

Z jednej strony zadanie nie było bardzo trudne, ponieważ czy Sergi Guardiola, czy Shon Weissman byli z przodu osamotnieni. Varane jednak bez względu na rywala radził sobie bez zarzutu. Nie popełniał dużych błędów, zanotował za to aż dwanaście interwencji w obronie (najwięcej w drużynie, tyle co Lucas). Świetnie radził sobie też w powietrzu – wygrał wszystkie pojedynki główkowe (6).

6. Nacho

Wychowanek pozwala nam trochę zapomnieć o Sergio Ramosie, a wszyscy wiedzą, że to zadanie praktycznie awykonalne. Nacho stara się wychodzić wyżej, pomagać w rozegraniu piłki, wspierać w tym Mendy'ego czy Kroosa, a nawet angażować się w ofensywie. W trzecim meczu z rzędu obrona z nim w składzie nie straciła gola i na pewno część zasług powinna dotyczyć właśnie 30-latka. Mały minus za przedziwne przyjęcie w drugiej połowie, które mogło skończyć się rzutem karnym. Na szczęście faulu tam nie było, choć brakowało bardzo, bardzo niewiele.

23. Mendy

Nagroda za najgłupsze zagranie meczu z pewnością trafiłaby właśnie do niego. Dośrodkowanie prosto na nogę Orellany mogło oznaczać jeszcze większe problemy Królewskich w tym meczu. W ofensywie uaktywnił się dopiero w drugiej połowie, a przez większość meczu skupiał się na obronie.

10. Modrić

W pierwszej połowie mógł mieć dwie asysty, ale dwukrotnie Mariano nie utrzymał linii spalonego. Sporo naharował się w defensywie, w odpowiednich momentach potrafił wejść na bardzo wysoki poziom, operując na małej przestrzeni. Zanotował też bardzo dużo strat (21, najwięcej w zespole), jednak akurat wczoraj można było mu to wybaczyć.

14. Casemiro

Do trzech razy sztuka. Miał świetne szanse na pokonanie Jordiego Masipa i wykorzystał dopiero tę trzecią. W środku robił jednak swoje, a w odpowiednim momencie, gdy trzeba było bronić jeszcze głębiej, robił to bez zarzutu. Ostatecznie był najlepszym piłkarzem Realu Madryt z pola.

8. Kroos

Dwie najlepsze szanse dla Królewskich w tym meczu stworzył właśnie Toni, który dwukrotnie znakomicie obsłużył Casemiro. Tradycyjnie zdominował statystkę największej liczby podań, także tych kluczowych. Żaden zawodnik nie dośrodkowywał piłki celnie tak często jak on (3), a skutecznie potrafił też przerzucić futbolówkę długim podaniem (13 celnych na 14 prób).

11. Asensio

Był, a jakby go nie było. Niewielki udział w grze, niecelne strzały, niecelne dośrodkowania, mało ryzyka. Nie było to dobre spotkanie Asensio, który praktycznie przez cały mecz zawodził i był pierwszy do zmiany.

24. Mariano

Można chwalić go za chęci, ale niekoniecznie za grę. Kilka razy niemal siłą próbował przebić się przez obronę rywala, ale ostatecznie skończył spotkanie bez strzału czy podania kluczowego. W ciągu 66 minut wykonał zaledwie 7 celnych podań. Gdyby lepiej zachował się w najważniejszych sytuacjach, być może mógłby cieszyć się z dubletu.

20. Vinícius

Zagrał dość podobnie do Asensio, choć uniknął aż tylu niewymuszonych strat i złych strzałów, choć między innymi dlatego, że tylko raz próbował pokonać Masipa i został zablokowany. Na pewno nie był to udany mecz Brazylijczyka.

22. Isco

Jego wejście nie było zaskoczeniem, ale całkiem dobry występ – już tak. Nie zrobił nic wielkiego w ofensywie, ale potrafił zapewnić Królewskim utrzymanie się przy piłce. Wszystkie jego podania były celne, a w ostatniej minucie meczu dobrze odnalazł Hugo Duro, który nie zabrał się zbyt dobrze z piłką. Isco na pewno nie dał złej zmiany.

30. Arribas

Jak na tak małe doświadczenie, zagrał bardzo dojrzale. Podawał celnie, mógł sam strzelić gola po podaniu Mendy'ego, ale nie sięgnął piłki. Skończył mecz z żółtą kartką, ale za to nikt nie będzie go ganić. Dla Zidane'a stał się pierwszym posiłkiem z Castilli.