Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ RealMadridTV, Movistar+

Zidane: Benzema? Ryzykować można w finale Ligi Mistrzów

Zinédine Zidane po meczu La Ligi z Valladolidem udzielił wywiadów telewizjom RealMadridTV i Movistar+. Przedstawiamy wypowiedzi trenera Realu Madryt z tych rozmów na Estadio José Zorrilla.

Foto: Zidane: Benzema? Ryzykować można w finale Ligi Mistrzów
Fot. Getty Images

– To kolejne zwycięstwo i trzy ważne punkty na trudnym terenie, gdzie gospodarz też bardzo potrzebował punktów. Najciężej było zdobyć tę pierwszą bramkę. Wywalczyliśmy jednak ważne trzy punkty i znowu zachowaliśmy czyste konto. Walczyliśmy do końca i to dla nas dobry wynik.

– Trudna sytuacja i kolejne zwycięstwa? Łączy się wiele problemów i dobrze wiesz, że nie jest łatwo zdobywać te punkty. To trudne starcia, zawsze musimy walczyć, a do tego mamy poważne braki. Dzisiaj przyjechaliśmy z 11 zawodnikami pierwszego zespołu i trzema bramkarzami. Uzupełniliśmy to canteranos, którzy po wejściu też wykonali dobrą pracę. Cieszę się ze wszystkich, bo to był dobry tydzień i zebraliśmy za niego dzisiaj nagrodę. Wszyscy wykazali się zaangażowaniem i to jest dla nas podstawa. Widzieliśmy pracę wszystkich, od atakujących po Thibaut. Takie mecze pozwalają na koniec osiągnąć dobre rzeczy.

– Gratulacje dla Casemiro przed wywiadem [Brazylijczyk skończył udzielać swojego]? Pogratulowałem mu. Wiemy, że przy stałych fragmentach to dla nas ważny zawodnik. Mamy 3-4 piłkarzy, którzy dobrze uderzają głową i Casi to jeden z nich. Cieszę się z jego gola, wygranej i wszystkich chłopaków, bo otrzymaliśmy wiele ciosów. Trzeba iść dalej, bo daleko do końca.

– Przesunięcie Casemiro między stoperów po golu? Zrobiliśmy to już przed golem, bo chcieliśmy zagrać szerzej Lucasem i Ferlandem. Oni dodali trochę od siebie na skrzydłach. Każdy coś wniósł i to ważne 3 punkty.

– Sytuacja Benzemy przed Atalantą? Nie zaryzykujemy zdrowiem Karima, bo sezon jest długi i zostaje wiele meczów. Jeśli będzie czuć się dobrze, będzie z nami, a jeśli nie, to nie. Nigdy nie zaryzykujemy zdrowiem gracza. Możemy to zrobić w finale Ligi Mistrzów czy ostatnim meczu La Ligi, ale ciągle daleko do końca. Jutro ma kolejny rezonans i zobaczymy, co się wydarzy.

– Zaczyna męczyć mierzenie się z tyloma kontuzjami? Tak, ale rozmawialiśmy już o tym. Nie da się z tym nic zrobić... Nie cieszymy się z tego, ale wiele ekip też ma problemy. Nie wiem... Mam nadzieję, że szybko odzyskamy piłkarzy.

– Atalanta? Musimy teraz odpocząć i od jutra rozpocząć przygotowania do tego meczu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!