Kartka z kalendarza: 1 lutego

Urodziny byłych zawodników oraz zwycięstwa z Realem Valladolid i Atlético Madryt. Co działo się 1 lutego?

1944
77 lat temu urodził się Ramón Guardiola, koszykarz Realu Madryt w latach 1966–1969. Wygrał dwa Puchary Europy, dwa mistrzostwa Hiszpanii i Puchar Hiszpanii.

1959
62 lata temu urodził się Brian Jackson, koszykarz Realu Madryt w latach 1983–1985. Wygrał Puchar Zdobywców Pucharów, dwa mistrzostwa Hiszpanii, Puchar Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii.

1961
60 lat temu urodził się Miguel Tendillo, zawodnik Realu Madryt w latach 1987–1992. Rozegrał 145 meczów i zdobył 12 bramek. Wygrał trzy mistrzostwa Hiszpanii, Puchar Króla i trzy Superpuchary Hiszpanii.

1981
40 lat temu urodził się Óscar Miñambres, zawodnik Realu Madryt w latach 2001–2007 z przerwą na wypożyczenie do Espanyolu w sezonie 2004/05. Rozegrał 37 meczów. Wygrał Ligę Mistrzów, Puchar Interkontynentalny, Superpuchar Europy, dwa mistrzostwa Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii.

2004
Siedemnaście lat temu Real Madryt wygrał z Realem Valladolid 3:2. Do przerwy Królewscy przegrywali dwiema bramkami, ale w drugiej połowie po dwóch trafieniach Ronaldo i bramce Luísa Figo z rzutu karnego dokończyli remontadę. Rywal od 61. minuty grał w dziesiątkę (od stanu 2:1), a sześć minut później (już przy 2:2) z boiska wyleciał Santiago Solari. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj
Skład Realu Madryt: Casillas; Salgado, Mejía, Helguera, Solari; Guti, Beckham (81' Juanfran); Figo, Raúl, Zidane (89' Pavón); Ronaldo (90' Portillo). Trener: Carlos Queiroz.

2020
Rok temu Real Madryt pokonał w meczu ligowym Atlético 1:0. Jedyne trafienie zanotował Karim Benzema, który wykończył akcję Viníciusa i Ferlanda Mendy'ego. Skrót tej potyczki możecie obejrzeć tutaj.
Real Madryt: Courtois; Carvajal, Varane, Ramos, Mendy; Modrić, Kroos (46' Vinícius), Casemiro, Valverde, Isco (46' Lucas); Benzema. Trener: Zinédine Zidane.
Atlético: Oblak; Vrsaljko, Savić, Felipe, Lodi; Correa, Partey (74' Camello), Llorente, Saúl; Vitolo (71' Carrasco), Morata (50' Lemar). Trener: Diego Simeone.