Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ euroleague.net

Laso: Każdy dzień w Eurolidze jest bardzo trudny

Pablo Laso, Andrea Trinchieri oraz Walter Tavares rozmawiali z dziennikarzami po meczu w Eurolidze. Wszyscy zgodnie podkreślali, że to było wyrównane starcie.

Foto: Laso: Każdy dzień w Eurolidze jest bardzo trudny
Fot. Getty Images

Pablo Laso:
– Już w przerwie rozmawialiśmy o tym, że to będzie walka na zasadzie punkt za punkt i faktycznie tak było. Mieliśmy niewielką przewagę w końcówce, graliśmy bardzo solidnie, ale Bayern wrócił do gry poprzez rzuty za trzy punkty.

– W dogrywce byliśmy mądrzy w ofensywie, szukaliśmy odpowiednich sytuacji, byliśmy cierpliwi, a defensywie graliśmy solidnie.

– Taylor wykonał świetną robotę, broniąc przeciwko najpierw Seeleyowi, a później Baldwinowi. To dało nam wiele opcji, ponieważ mieliśmy świadomość, że mamy człowieka, który zatrzyma piłkę.

– Tavares spisał się znakomicie, Thompkins również. Każdy zrobił krok do przodu i wykonał dobrą robotę, byśmy mogli wygrać. W każdym meczu możemy się sporo nauczyć. Wiedzieliśmy, że Bayern gra bardzo dobrze, że są bardzo solidnym zespołem, który jest trudny do zatrzymania. Pierwsza lekcja jest taka, że każdy dzień w Eurolidze jest taki jak ten, czyli bardzo trudny.

Andrea Trinchieri (trener Bayernu):
– Gratuluję Realowi Madryt. Wygrali mecz, ale my walczyliśmy wszystkim, co mieliśmy. Nie znaleźliśmy sposobu na zatrzymanie Tavaresa, lecz nie tylko my mamy z tym problem.

– Mieliśmy szansę na zwycięstwo, ale ją zmarnowaliśmy, a później zabrakło nam energii na rozegranie dogrywki. My 48 godzin wcześniej mieliśmy mecz, a spotkanie Realu Madryt zostało przełożone, więc musimy być realistami. To bolesne, bo zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy. Może moglibyśmy poprawić kilka detali, kilka podań, kilka zachowań w defensywie, ale z punktu widzenia zaangażowania, chęci i poświęcenia zrobiliśmy wszystko. Real Madryt wygrał mecz, ale my nie powinniśmy czuć się pokonani, ponieważ rywalizowaliśmy bardzo, bardzo mocno.

Walter Tavares:
– Jestem szczęśliwy, bo wygraliśmy. To jest ważniejsze niż indywidualne osiągnięcia. Jestem super szczęśliwy ze zwycięstwa, o które było bardzo trudno, ponieważ mierzyliśmy się z zespołem grającym znakomicie w tym sezonie.

– Najważniejsze, że byliśmy w stanie utrzymać się w grze, mimo że rywale grali bardzo twardo. Jestem zadowolony z tego powodu.

– W dogrywce musieliśmy zrobić to, co w podstawowym czasie. Trafiliśmy kilka rzutów, a teraz jestem zmęczony, naprawdę zmęczony.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!