Menu
/ RealMadridTV

Modrić: Jestem zadowolony z rozmów o przedłużeniu kontraktu

Foto: Modrić: Jestem zadowolony z rozmów o przedłużeniu kontraktu
Fot. Getty Images

Luka Modrić pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej przed jutrzejszym półfinałem Superpucharu Hiszpanii z Athletikiem. Przedstawiamy zapis tego telespotkania zawodnika Realu Madryt z dziennikarzami na stadionie La Rosaleda w Maladze.

[RMTV] Po wszystkich wydarzeniach z ostatnich dni, ak czuje się drużyna przed tym turniejem i półfinałem z Athletikiem? Jaki ty masz feeling przed tym starciem?
Czujemy się dobrze. Jesteśmy od 3 dni w Maladze, przygotowując się do meczu. Odczucia drużyny są dobre, mój feeling także. Wiemy, że czeka nas bardzo ważne spotkanie i przygotowaliśmy się do niego dobrze w tym tygodniu. Czujemy się dobrze i bardzo chcemy rozegrać ten mecz.

[Radio Nacional] Od porażki z Szachtarem nie przegraliście żadnego meczu. W tym okresie Zidane korzystał z jednego bloku 13-14 zawodników. Przy tym rytmie gry możecie to wytrzymać pod względem fizycznym? Czy takie decyzje trenera mogą wpłynąć na świeżość zespołu w długim okresie?
Nie widzę powodu, przez który miałoby się tak stać. Trener postawił mniej więcej na ten sam blok zawodników, ale wiemy, że wszyscy zawodnicy tutaj są bardzo ważni i gdy przychodzi ich czas, muszą wykonać swoją pracę i zrobić swoje. Gdy trener uzna za stosowne, na pewno da szansę wszystkim, jak zawsze to robił. Na końcu to zależy od piłkarza, z jakiej strony pokaże się, gdy wejdzie do gry. Nie widzę jednak żadnego problemu w tym, że tyle nie rotował. Trener na pewno będzie dokonywać rotacji, gdy uzna, że jest na to najlepszy moment.

[MARCA] Chcę zapytać o twoją przyszłość. Możesz wyklarować swoją sytuację? Czy doszliście już do porozumienia z Realem Madryt?
Moja sytuacja z Realem Madryt jest... Nie mogę powiedzieć wielu rzeczy, ale rozmawiam z klubem i wszystko idzie w dobrym kierunku. Tyle, nie mogę powiedzieć więcej. Ja jestem zadowolony z tego, jak rozwija się ten temat.

[Mediaset] Prezes La Ligi stwierdził, że słowa Zidane'a po meczu z Osasuną to wymówki z powodu remisu. Co ty o tym sądzisz? Co sądzisz o całej tej sytuacji wokół tego spotkania? Mieliście powody, by się skarżyć?
Nie sądzę, że szukamy wymówek przez ostatni wynik. Nie widzę też wielkiego sensu, by dalej o tym rozmawiać. To nie była idealna sytuacja, ale w życiu nie wszystko jest zawsze idealne. Nie ma sensu więcej o tym rozmawiać. Jutro mamy bardzo ważny mecz i trzeba się skupić na tym, a nie tracić czas na ten temat. I ani my, zawodnicy, ani trener nie szukaliśmy wymówek przez zły wynik. Sytuacja była, jaka była i tyle. Trzeba zakończyć ten temat.

[GolT] Sergio Ramos jest w podobnej sytuacji do twojej pod względem wygasającego kontraktu. Po czyjej jesteś stronie? Klubu, który ma swoją politykę w sprawie umów i swoją politykę finansową? Czy swojego przyjaciela Sergio?
[śmiech] Nie mogę zająć pozycji po żadnej stronie. Sergio to mój przyjaciel i chcę dla niego jak najlepiej. Chcę, żeby miał to, czego chce i żeby był przede wszystkim zadowolony. Ta sprawa to jednak temat między nim a klubem, jak moja sprawa to temat klubu i mój. Nie mogę w to wchodzić i zajmować pozycji po którejś ze stron. To sprawy każdej z osób i tu nie mogą zająć stanowiska.

[Chiringuito] Jaki jest twój sekret, że w wieku 35 lat odzyskałeś najlepszą dyspozycję? Zmieniłeś dietę, rutynę treningową? Jak osiągnąłeś być może najlepszą formę w karierze?
[śmiech] Nie, nie zmieniłem nic szczególnego. Robię te same rzeczy, ciężko pracuję poza treningami w klubie. Mam te same chęci na granie i rywalizowanie z kolegami. Ciągle mam wiele chęci na to, by pokazywać, że wiek to żaden problem. Zawsze mówiłem, że nie należy patrzeć na wiek, a ważne jest to, co pokazujesz na boisku. Próbuję robić właśnie to. Jak mówię, mam wielkie chęci i nie zmieniałem nic specjalnego. Mam swoje rzeczy, które pozwalają mi utrzymywać się na wysokim poziomie i uważam, że wciąż mogę grać na tym poziomie przez lata.

[AS] Na początku, słychać u ciebie jakąś chrypkę. Jesteś przeziębiony?
[śmiech] Nie, czuję się dobrze, wszystko w porządku.
Chcę zapytać o Edena Hazarda, wielkie nazwisko w świecie piłki, który przez kontuzje i pecha nie potrafi odnaleźć najlepszej dyspozycji w Realu Madryt. Jaką masz radę dla Edena, żeby w końcu mógł tu pokazać wielki poziom?
Dobrze mówisz, że Eden nie miał tej ciągłości. Miał pecha z kontuzjami i takimi rzeczami. Przez to nie mógł pokazać swojego najlepszego poziomu, z którego wszyscy go znamy i który pokazywał w Chelsea. Pokazywał go też momentami tu w Madrycie, gdy był fit. Dla mnie Eden to wielki zawodnik i uważam, że pokaże swoje w Realu Madryt. Oby teraz miał ciągłość i nie miał kontuzji, a moim zdaniem pokaże, jak wielkim jest graczem. Dlatego też Real Madryt go kupił, by pomógł tej drużynie wygrywać tytuły. Myślę, że on ma te umiejętności, by to robić. Po prostu musi mieć ciągłość, której dotychczas nie miał.

[ABC] Wypowiedziałeś się już o rotacjach i graniu praktycznie tym samym składem. Mówisz, że te decyzje podejmował Zidane, ale zbiegło się to z delikatnym okresem dla Realu Madryt. Czy Zidane przestał rotować, bo uznał, że inna droga będzie najlepsza dla zespołu? Czy może przestał też rotować, bo wy, zawodnicy, powiedzieliście mu, że może jest to czas na utrzymanie jednego składu i zmniejszenie rotacji?
Nie, po prostu jak powiedziałem, to decyzja trenera. Tutaj każdy, gdy wchodzi do gry, my czy inni, musi dać z siebie maksimum i musi grać top. Nic więcej. To po prostu decyzja trenera. Nie ma co szukać innych powodów, tyle.

[Castilla-LaManchaTV] Bronicie trofeum, ale czy jesteście faworytem? Jesteście faworytem do zwycięstwa czy może Barcelona jest w lepszej dyspozycji, patrząc na ich wyniki w lidze z ostatniego miesiąca?
Nie wiem... Sądzę, że nie ma faworyta i wszystkie cztery ekipy, jakie są tutaj, mają swoje szanse, by wygrać ten turniej. Nie sądzę, że jest jeden faworyt. Damy z siebie maksimum, by spróbować dojść do finału i powalczyć o kolejny tytuł, ale najpierw musimy wygrać jutrzejsze spotkanie.

[TV2] Wiele mówimy o temacie rotacji. Na razie do gry nie wchodzi Martin Ødegaard. Jako weteran, jaką masz dla niego radę jako dla młodszego zawodnika?
Martin podoba mi się jako zawodnik i szczególnie człowiek. Co do rady, mogę powiedzieć mu, żeby dalej pracował i walczył o swoje miejsce w ekipie. Gdy będzie grać, musi radzić sobie dobrze i tworzyć różnicę, by pokazać, że zasługuje, by tu być. To jedyne rady, jakie mogę mu dać: praca i walka o swoje miejsce, a gdy dostanie szansę, musi grać jak najlepiej, robić różnicę i pomagać zespołowi. Takie są moje rady.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!