REKLAMA
REKLAMA

Čeferin: Superliga to marzenie Florentino Péreza od 30 lat

Aleksander Čeferin udzielił wywiadu w swojej ojczyźnie. Prezes UEFA wypowiedział się klarownie na temat bliższej i dalszej przyszłości futbolu, zahaczając w temacie Superligi o Florentino Péreza.
REKLAMA
REKLAMA
Čeferin: Superliga to marzenie Florentino Péreza od 30 lat
Fot. Getty Images

– Powrót kibiców na trybuny? Najpierw zobaczymy, jak szybko będą postępować szczepienia i w jakim wymiarze będą się odbywać. Przygotowujemy się do normalnego finału Ligi Mistrzów, co oznacza także zapełnienie stadionu. Opiera się to oczywiście na założeniu, że sytuacja do tego czasu się uspokoi.

REKLAMA
REKLAMA

– Zmiany w formacie Ligi Mistrzów? Format pozostanie ten sam do 2024 roku. Mamy sprzedane prawa do rozgrywek do tego roku. Jakie zmiany po 2024 roku? Nie rozmawiamy o grze w weekendy, bo chcemy utrzymać wartość lig krajowych. Rozmawiamy jednak o trochę innym i bardziej interesującym systemie, który będzie zawierać różne rozwiązania. Marzenie o zagraniu w Lidze Mistrzów będzie tak samo realistyczne, jak jest teraz.

– Superliga? To marzenie Florentino Péreza od ostatnich 30 lat, gdy mnie nawet nie było w futbolu. Dwaj główni kandydaci na prezesa Barcelony publicznie wypowiedzieli się przeciwko i stwierdzili, że to zniszczy futbol. To samo mówią Bayern, Juventus i kluby angielskie. Ten pomysł to pragnienie tych, których nie obchodzi reszta futbolu. Ich interesuje tylko to, co wydarzy się dzisiaj, a nie przyszłość.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

REKLAMA