Advertisement
Menu
/ marca.com

Cel Kroosa na rok 2021

W nadchodzącym roku Toni Kroos ma szansę prześcignąć Uliego Stielike i zostać Niemcem z największą liczbą występów w historii Realu Madryt.

Foto: Cel Kroosa na rok 2021
Fot. Getty Images

Mecz z Granadą był 200. występem Toniego Kroosa w Realu Madryt w La Lidze. Tylko dwóch jego rodaków może pochwalić się pokaźniejszym dorobkiem w Primera División: Uli Stielike uzbierał 215 spotkań, a Bernd Schuster 291 (z czego 61 w barwach Królewskich, 85 w Atleti i 145 w Barcelonie). Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to w 2021 roku Toni wyprzedzi Stielike i stanie się Niemcem z największą liczbą rozegranych spotkań w Primera Divisón w koszulce Los Blancos. Co ciekawe, Kroos może to osiągnąć będąc już Niemcem z największą liczbą występów w historii Realu Madryt. 

Stielike grał dla Królewskich między 1977 a 1985 rokiem i zakończył przygodę w stolicy Hiszpanii z 308 rozegranymi meczami. Kroos ma już w swoim dorobku 297 gier. Jeśli wszystko potoczy się po myśli Toniego i Realu Madryt, to w lutym Niemiec powinien prześcignąć Stielike, jeśli chodzi o występy we wszystkich rozgrywkach dla Realu Madryt. By tak się stało, Kroos musi grać we wszystkich meczach, łącznie z półfinalem i finałem Superpucharu Hiszpanii.  

Póki co Kroos wygrywa „pojedynek” ze Stielike jeśli chodzi o zdobyte tytuły. Przez osiem sezonów Uli wygrał z Realem Madryt trzy mistrzostwa Hiszpanii, dwa Puchary Króla, Puchar La Ligi i Puchar UEFA. Toni ma już w kieszeni 14 tytułów: dwa mistrzostwa Hiszpanii, dwa Superpuchary Hiszpanii, trzy Ligi Mistrzów, trzy Superpuchary Europy i cztery Klubowe Mistrzostwa Świata.

Toni może prześcignąć Stielike w liczbie rozegranych spotkań, w trofeach już to zrobił, jednak najtrudniej będzie wyprzedzić Uliego w liczbie zdobytych bramek. Spośród dziewięciu Niemców, którzy grali dla Realu Madryt, Stielike jest z pewnością najlepszym goleadorem

Stielike strzelił dla Królewskich 50 goli i pod tym względem jest najlepszym Niemcem, który występował przy Concha Espina. Drugi w tym zestawieniu Mesut Özil zdobył 27 bramek przez cztery sezony gry. Za tą dwójką znajduje się Toni Kroos z 20 trafieniami. Podczas swojego pobytu w stolicy Hiszpanii strzelanie goli nie było mocną stroną Kroosa i prawdopodobnie w jego zasięgu jest tylko Özil. By po zakończeniu sezonu Kroos mógł stać się drugim najlepszym niemieckim strzelcem w historii klubu, 30-latek musi rozegrać swjją najlepszą kampanię pod względem skuteczności i polepszyć swój wynik z poprzedniego roku, w którym strzelił sześć goli. W tym momencie ma jedno trafienie i brakuje mu aż siedmiu. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!