Remis Atalanty z Juventusem na wyjeździe [VIDEO]

Najbliższy rywal Realu Madryt w Lidze Mistrzów grał dziś na wyjeździe z Juventusem. Zespół z Lombardii może być zadowolony i ze swojej gry, i z rezultatu.

W meczu 12. kolejki Serie A Atalanta, najbliższy rywal Realu Madryt w Lidze Mistrzów, mierzyła się na wyjeździe z Juventusem. Po emocjonującym meczu zespół z Bergamo zremisował w Turynie 1:1.

Na początku spotkania to Juventus stworzył sobie lepszą sytuację, ale fatalnie pod bramką gości zachował się Álvaro Morata, który prawdopodobnie był pewny, że arbiter i tak odgwiżdże pozycję spaloną. Były napastnik Atlético i Realu próbował piętą skierować piłkę do bramki, ale pomylił się i uderzył obok bramki. Atalanta częściej oddawała inicjatywę Starej Damie, jednak nie ograniczała się do bronienia. Jedyne trafienie w pierwszej połowie zanotowali gospodarze, którzy po stracie José Luisa Palomino za sprawą uderzenia Federico Chiesy wyszli na prowadzenie.

Końcówka pierwszej połowy należała do Atalanty, jednak Szczęsny pozostawał niepokonany. W drugiej połowie na boisku pojawił się Papu Gómez, który przegapił niedzielne spotkanie z Fiorentiną. Pomocnik pomógł nieco przy golu Freulera, choć zdecydowanie największe brawa należą się strzelcowi. Kapitan Atalanty wykorzystał zamieszanie w środku pola i huknął zza pola karnego, co zaskoczyło Wojciecha Szczęsnego.

Juventus próbował odpowiedzieć na to trafienie, znów pokazał się Federico Chiesa, którego w polu karnym sfaulował Hans Hateboer. Przed szansą na ponowne wyjście na prowadzenie stanął Cristiano Ronaldo, ale Pierluigi Gollini wyczuł jego zamiary i złapał piłkę uderzaną z jedenastu metrów. Obaj bramkarze zanotowali zresztą bardzo udane występy. Mimo tylko dwóch goli nie był to mecz pozbawiony jakości. Łącznie zobaczyliśmy aż 13 celnych strzałów, a i Juventus, i Atalanta mogły przechylić szalę na swoją stronę.

Atalanta pokazała się z dobrej strony z rywalem z najwyższej półki we Włoszech. Pomimo utraty bramki nie poddała się, potrafiła momentami zdominować faworyta i kilka razy zmusić Szczęsnego do interwencji.

Juventus FC – Atalanta BC 1:1 (1:0)
1:0 Chiesa 29' (asysta: Bentancur)
1:1 Freuler 57'

Juventus: Szczęsny; Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Danilo; McKennie, Arthur (27' Rabiot), Bentancur, Chiesa (75' Alex Sandro); Morata (84' Dybala), Cristiano.
Atalanta: Gollini; Djimsiti, Romero, Palomino; Hateboer, Freuler, De Roon, Gosens; Pessina (53' Gómez); Malinowski (71' Miranczuk), Zapata (72' Muriel).