Brazylia gromi Peru, bramka Casemiro

<i>Canarinhos</i> zajęli pierwsze miejsce w grupie

Brazylia rozegrała znakomity mecz na zakończenie fazy grupowej Copa América. W walce o pierwsze miejsce w grupie pokonała Peru aż 5:0 i jest to wynik jak najbardziej zasłużony. Mógł być nawet wyższy, gdyby gospodarze turnieju wykorzystali więcej okazji, takich jak chociażby rzut karny w ostatnich sekundach spotkania. Strzelanie rozpoczął dzisiaj Casemiro, który pojawił się w wyjściowej jedenastce. On otworzył wynik meczu, a trener pozwolił mu grać do 70. minuty. Brazylia wykonała zadanie, wyszła z grupy z pierwszego miejsca i teraz spokojnie może oczekiwać na rywala.

Brazylijczycy przejęli inicjatywę od początku spotkania i długo nie trzeba było czekać na pierwszego gola. Po rzucie rożnym w polu karnym w dobrym miejscu znalazł się Casemiro, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Chwilę później fatalny błąd popełnił Gallese. Przy próbie wybicia futbolówki trafił w Firmino, piłka odbiła się od słupka, ale dobitka gracza Liverpoolu okazała się skuteczna. Dominację Brazylii w pierwszej połowie potwierdził jeszcze Everton. Trafił do siatki strzałem z dystansu, lecz ponownie można mieć zastrzeżenia do postawy golkipera Peru.

W drugiej połowie emocje opadły, ponieważ Peru nie widziało nawet szans na dogonienie Brazylii. Gospodarze natomiast dali kibicom kolejny prezent w postaci trafienia Daniego Alvesa, który posłał piłkę pod poprzeczkę po podaniu Firmino. Przewaga Brazylii była bezdyskusyjna. W 70. minucie Casemiro opuścił boisko, a jego miejsce zajął Allan. Szansę na podwyższenie prowadzenia miał Gabriel Jesus, ale jego strzał zdołał zatrzymać Gallese, który starał się przynajmniej trochę zrehabilitować za wpadki w pierwszej połowie spotkania. Wynik spotkania ustalił Willian pięknym strzałem z narożnika pola karnego w 90. minucie pojedynku. Później jeszcze szansę na gola miał Gabriel Jesus, lecz jego uderzenie z rzutu karnego zatrzymał Gallese.

Peru – Brazylia 0:5 (0:3)
0:1 Casemiro 12’ (asysta: Marquinhos)
0:2 Firmino 19’
0:3 Everton 32’ (asysta: Coutinho)
0:4 Dani Alves 54’ (asysta: Firmino)
0:5 Willian 90’ (asysta: Everton)

Peru: Gallese, Trauco, Abram, Araujo, Advíncula, Yotún (Flores 46’), Tapia, Farfan, Cueva (Ballón 67’), Polo, Guerrero (Gonzáles 55’).

Brazylia: Alisson, Dani Alves, Thiago Silva, Marquinhos, Filipe Luís (Alex Sandro 58’), Arthur, Casemiro (Allan 70’), Coutinho (Willian 77’), Everton, Firmino, Gabriel Jesus.