REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2019.05.26, godz. 10:44, Mateo

Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Ligi Endesa

Fot. Planeta ACB

Sezon zasadniczy Ligi Endesa dobiega końca. Real Madryt do decydującej kolejki podchodzi z pozycji lidera. Plan jest prosty – utrzymać pierwsze miejsce. By tego dokonać trzeba doprowadzić do degradacji Gipuzkoi. To właśnie Baskowie będą rywalem Królewskich w dzisiejszym spotkaniu. Ich sytuacja jest dosyć skomplikowana. Aby pozostać w Lidze Endesa, muszą wygrać z Realem Madryt, a do tego liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach. Nie będzie o to łatwo, lecz Baskowie są zmotywowani do podjęcia wysiłku.

Real Madryt znakomitą drugą połową sezonu dotarł do miejsca, w którym obecnie się znajduje. Seria zwycięstw pozwoliła na wyprzedzenie Barcelony, mimo że strata była już znaczna. Jednak ciągle nie można pozwolić sobie na odpoczynek. Barcelona ma jeszcze szanse na pozycję lidera. To sprawia, że ostatnia kolejka będzie bardzo interesująca. Jeśli wszystkie zespoły z czołówki wygrają swoje mecze, to Real Madryt pozostanie na pozycji lidera, Baskonia będzie druga, a Barcelona – trzecia.

Wszystkie zespoły z podium w ostatniej kolejce zagrają na wyjeździe. Najtrudniejszy mecz teoretycznie ma Baskonia, która zagra z Valencią, ale z drugiej strony akurat Valencia jest już pewna czwartego miejsca i, niezależnie od wyniku tego pojedynku, pozostanie na tej pozycji. Barcelona i Real Madryt grają natomiast zespołami walczącymi o utrzymanie, dlatego mogą się spodziewać rywali dających z siebie wszystko. Królewscy muszą dopisać do dorobku jeszcze jedno zwycięstwo, a później będą mogli się skupić na walce w play-offach.

Mecz rozpocznie się dzisiaj o godzinie 12:30. Żadna polska telewizja nie przeprowadzi transmisji z tego spotkania.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Koszykówka

Komentarze

2019.05.26, godz. 14:21, Mateo
Racja, mój błąd.
2019.05.26, godz. 11:00, Junior93
Baskonia już nie ma szans na lidera. Nie ważne jak potoczą się mecze to liderem na koniec będzie Real lub Barcelona

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama