REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2019.05.23, godz. 19:52, Rauer / marca.com

Valdano: Zidane wykazał się aktem bohaterstwa

Fot. Getty Images

Były zawodnik i dyrektor Realu Madryt, Jorge Valdano, na spotkaniu zorganizowanym przez Hiszpańskie Stowarzyszenie Prasy Sportowej poruszył tematy związane z ostatnimi wydarzeniami w Realu Madryt oraz powrotem do klubu Zinédine'a Zidane'a. Poniżej zamieszczamy zapis wypowiedzi Argentyńczyka.

– W ostatnim czasie w Realu Madryt ucierpiał wizerunek praktycznie wszystkich. Jednak z mojego punktu widzenia powrót do klubu akurat w tym momencie był w wykonaniu Zidane'a swego rodzaju aktem bohaterstwa. Powinien mieć swój pomnik na rogu Santiago Bernabéu, tam, gdzie będą burzyć centrum handlowe. Drugi jego pomnik powinien stanąć w ogrodzie Florentino.

– Jego zobowiązanie wobec klubu sprawia, że jego wizerunek wręcz się wzmacnia. On był w pełni świadomy tego, że podejmuje ryzykowną decyzję, a i tak na nią się zdecydował. Prezes i klub powinni być mu wdzięczni, gdyż Zidane samą swoją obecnością sprawił, że końcówka sezonu przebiegała dużo spokojniej niż mogłoby to się wydarzyć w innych okolicznościach. Przez inne okoliczności rozumiem brak Zidane'a.

– Solari przejął drużynę w delikatnym momencie. Wszyscy byli zdania, że jeszcze przed grudniem Real Madryt odpadnie z walki we wszystkich rozgrywkach. Jednak drużyna zareagowała, wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata i zaczynała łapać tę pewność. Problem w tym, że przytrafił im się tragiczny tydzień. Nie sądzę jednak, że Solariego można obarczać jakąkolwiek winą.

– Transfery? Na pewno potrzeba wielu rzeczy. Drużyna potrzebuje impulsu. Klub musi wkroczyć w okienko transferowe w dużo bardziej zdecydowany sposób niż w poprzednich latach. Jest do wykonania zaległa praca domowa.

– Każdą decyzję trzeba dokładnie przemyśleć. Rewolucja eliminująca najlepszych nie jest najlepszym pomysłem. Ta drużyna miała jasno sprecyzowaną hierarchię, jeśli chodzi o liderów. Sergio Ramos jest duszą, Modrić futbolem, a Ronaldo był osobą, która była decydująca w najważniejszych momentach. Teraz trzeba stworzyć coś nowego. A nie wiemy, jak długo nowi zawodnicy będą się adaptować do miasta, do Realu Madryt i wielu indywidualności, które są w tym klubie. To duże wyzwanie, ale jeśli jest ktoś, kto wywalczył sobie wystarczający kredyt zaufania, to na pewno jest to Zidane. Pod tym względem Florentino podjął trafną decyzję.

– Gdy kupujesz piłkarza, to kupujesz również jego statystyki. Pogba ma ciąg na bramkę. Mówiłem niedawno, że nie ma większego wpływu na budowanie akcji, ale tutaj chodziło mi konkretnie o Manchester United. W Realu Madryt, jeśli Zidane faktycznie jest nim zainteresowany, na pewno oddelegowałby go do innych obowiązków związanych właśnie z konstruowaniem akcji.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Sezon 2018/19

Komentarze

2019.05.24, godz. 15:28, jaking
Dzięki slomek. Pozdrawiam
2019.05.24, godz. 08:32, slomek616
jaking

Jeśli kiedyś się spotkamy na jakimś zlocie to masz u mnie piwo!
2019.05.24, godz. 08:30, jinxed
jest cienka granica między bohaterstwem a głupotą.
2019.05.24, godz. 00:01, Kaka97
Zidane naprawdę miał wiele bezpieczniejszych opcji jak PSG, czy Juve, gdzie na własnym podwórku nie mają sobie równych od lat, składy są zgrane i poukładane, więc przy odrobinie szczęście mógłby dorzucić też ligę mistrzów. A jednak zdecydował się wrócić do zespołu, który tracił około 20 punktów do pierwszej Barcelony, który był w totalnej rozsypce. Wrócił dograć i tak już beznadziejny sezon, gdzie nic nie szło. A ludzie po tych kilku meczach O NIC już na niego narzekają. Bez względu czy Zizou odniesie sukces czy nie, należy mu się ogromny szacunek za powrót tutaj.

Co do rewolucji- pełna zgoda z jakingiem. Ta kadra naprawdę jest piekielnie mocna i doświadczona. W tym roku po prostu byli wypaleni. 4 finały ligi mistrzów w przeciągu 5 lat i jeden półfinał. To razem daje 15 dwumeczów i 4 finały, w których nie ma miejsca na pomyłkę. Oprócz zmęczenia fizycznego, przychodzi zmęczenie psychiczne. Dodajmy do tego odejście Ronaldo gwarantującego bramki; Modricia, który nie zdążył dojść do siebie po mundialu, czy Varane'a, który też po mistrzostwach grał jak junior. To nie miało prawa się udać. Ewidentnie widać, że potrzeba nowych nazwisk, ale jestem pewien, że ci zawodnicy z obecnej kadry wrócą na swój optymalny poziom i aż tak wielka rewolucja wcale nie jest potrzebna.
2019.05.23, godz. 23:54, Deg
Jaking
+1
2019.05.23, godz. 22:34, jaking
Wzmachol
Do rewolucji wcale nie są potrzebne jaja ze stali. Wywalanie ludzi to jest najprostsze rozwiązanie. Idziesz mówisz i załatwione. Jak zerwanie plastra. Każdy manager kontraktowy z Biedronki czy innej firmy może to zrobić. Dzieciaki tu piszą.

Jaja ze stali to trzeba mieć, żeby wytrzymać presję kibiców i innych i wierzyć w jakiegoś zawodnika, który zawiódł. Mieć na niego plan i potrafić stworzyć warunki aby "rozkwitł" na nowo. Ludzie to nie pacynki. Jakby to wszystko było takie proste to każdy idiota z rm.pl mógłby przejrzeć statystyki, nakupować najlepszych i wygrywać LM. Ale właśnie dlatego większość komentujących tu osób nie zarabia tyle co najlepsi trenerzy,
2019.05.23, godz. 21:21, SaCHiB
Valdano to taki mądry facet.
2019.05.23, godz. 20:41, Wzmachol
Przyszłość pokaże kto miał rację. Czy decyzje podjęte przez Zarząd i Zidane'a będą trafne.

Osobiście jestem zdania, że w Klubie powinna być przeprowadzona czystka po tak tragicznym sezonie. Ale do tego trzeba mieć jaja ze stali. Nieważne przyjaźnie czy wspólna wspaniała przeszłość. Liczy się teraźniejszość i przyszłość. Bale nie zdał egzaminu totalnie - wypad. Asensio nie chce cignąć wózka? To niech nie ciągnie też więcej z klubowej kasy. Modrić nie odpoczął? Może czas na piłkarską emeryturę w jakimś egzotycznym kraju. Jest jeszcze kilka innych przykładów jak Casemiro, Marcelo, Carvajal... Jak nie teraz, to nie wiem kiedy.

Czy oszalałem? Na pewno nie bardziej niż wszyscy kibice Królweskich ze złości w tym sezonie patrząc na "popisy" Naszych Arcymistrzów.
2019.05.23, godz. 20:31, tatar9
Czas wszystko pokaze...
2019.05.23, godz. 20:29, marco9512
ZZ z pewnością wygrał wiele i to jest fakt, ale fakt też jest taki, że odstawienie Reguiego np. To tchórzostwo

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama