Eibar - Castilla 1:3

Zasłużone zwycięstwo naszej drużyny po golach... obrońcy i defensywnych pomocników...

Real Madryt Castilla grał do tej pory dobrze, ale nie miało to przełożenia na zdobycze punktowe. Dziś podopieczni Lopeza Caro znów pokazali, że potrafią grać w piłkę i na dodatek odnieśli przekonujące zwycięstwo. I to na wyjeździe.

Jednym z bohaterów dzisiejszego meczu był Angelo, który nie dość, że udanie zastąpił na środku obrony Arbeloę, to jeszcze w 33 minucie wpisał się na listę strzelców. Wyrównujący gol - Manolo w 51 minucie - nie podłamał gości.

10 minut po bramce napastnika Éibar, na listę strzelców wpisał się Javi García (na zdjęciu w pojedynku z bramkarzem gospodarzy). Gospodarze dążyli, rzecz jasna, do wyrównania (najlepszą okazję mieli w 71 minucie, lecz nasz portero Codina wygrał pojedynek z Garaiem), ale to Castilla postawiła kropkę nad i. A konkretnie De la Red, który w ostatniej minucie pokonał Etxeberrię i ustalił wynik meczu na 1:3.

Jak widać, w dzisiejszym meczu bramki zdobywali: obrońca i defensywni pomocnicy. Real Madryt Castilla awansował na 18 miejsce w tabeli, co oznacza, że wydobył się ze strefy spadkowej. Przy okazji przeskakując Éibar.

Liderem Segunda División jest Xerez.

SD ÉIBAR - REAL MADRYT CASTILLA 1:3 (Manolo 51 - Angelo 33, Javi García 61, De la Red 90).
Eibar: Etxeberria - Garai, Fagoaga, Mairata (35 Alańa), Manuel; César, Azkoitia, Jaime (61 Arriaga), Borrell, Manolo; Ińigo. Trener: Terrazas.
Castilla: Codina - Duque, Rubén, Angelo, Agus; Javi García, Jotha (59 De la Red), Balboa (85 Jurado), Adrián Martín, Valero; Soldado (81 Barral). Trener: López Caro.
Sędzia: Herráez Prieto. Żółte kartki: Mairata, Fagoaga, Azkoitia - Agus, Rubén, Javi García, De la Red.
Stadion: Ipurua.
Widzów: 3 000.
Mecz rozegrano w ramach 7 kolejki Segunda Divisón.