Hiszpania ogrywa Maltę, cały mecz Ramosa i Asensio [VIDEO]

Spokojny mecz dla podopiecznych <i>Lucho</i>

Reprezentacja Hiszpanii mierzyła się w 2. kolejce eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 z Maltą i wygrała 2:0. Obie bramki dla La Rojy zdobył Álvaro Morata. Pełne 90 minut rozegrali Marco Asensio oraz Sergio Ramos, a także Mario Hermoso, wychowanek Królewskich, który ostatnio znalazł się na ich celowniku.

Pierwsza połowa, jak można się było w zupełności spodziewać, była całkowicie pod dyktando Hiszpanów, którzy raz po raz zagrażali bramce Malty, choć nie potrafili przekuć swojej przewagi w gole. Nad bramką uderzali Morata czy Saúl, a próbował nawet Sergio Ramos. Worek z golami dopiero w 31. minucie rozwiązał napastnik Atlético, któremu zdecydowanie dopisało przy tym dość słabym uderzeniu szczęście, ponieważ piłka przeszła bramkarzowi po rękach. Po tym golu sytuacja się uspokoiła i podopieczni Luisa Enrique byli dużo bardziej precyzyjni w swoich akcjach, ale do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy więcej bramek.

Druga połowa również rozpoczęła się od mozolnych natarć i wyglądało to, jakby La Roja chciała jak najmniejszym nakładem sił zgarnąć trzy punkty, do bólu przejmując styl Atlético. Gra Ramosa i spółki nie porywała i Marco Asensio, w którego ma Lucho bardzo głęboko wierzyć, wcale nie spisywał się tak znakomicie. Owszem, potrafił stworzyć przewagę czy groźną sytuację, ale szczególnie przeciwko takiemu zespołowi jak Malta, można od niego oczekiwać nieco więcej.

Drugi gol dla Hiszpanów również przyszedł późno, ponieważ dopiero w 73. minucie Álvaro Morata wpakował piłkę do siatki po dograniu Jesúsa Navasa, zdobywając dublet i chwilę później opuścił boisko. W reprezentacji prowadzonej przez Luisa, której styl nie porywa, może się podobać właśnie to, jak odważnie selekcjoner korzysta z wielu piłkarzy. Swoje szanse otrzymali dziś Iker Muniaín czy Juan Bernat, a w ekipie byłych mistrzów świata wreszcie czuć powiew świeżości. Dziś, pomimo przeciętnej gry, potrafili wygrać. Wydaje się jednak, że kwestią czasu jest, aż wreszcie wykrystalizuje się kręgosłup La Roja i zobaczymy Hiszpanię, która gra na dużo wyższym poziomie. Na Maltę jednak ten przeciętny w zupełności wystarczył.

Malta – Hiszpania 0:2 (0:1)
0:1 Álvaro Morata 31' (asysta: Hermoso)
0:2 Álvaro Morata 73' (asysta: Navas)

Hiszpania: Kepa; Roberto, Ramos, Hermoso, Gayà; Canales, Rodri, Saúl (65' Navas); Asensio, Morata (79' Rodrigo), Bernat (56' Muniaín).