Pierwsza porażka Castilli w sezonie

Królewscy ulegli Fuenlabradzie

Dopiero dziesiąty rywal zdołał znaleźć sposób na Castillę. Królewscy przerwali passę meczów bez porażki, przegrywając 0:1 z Fuenlabradą. Drużyna coraz dotkliwiej odczuwa problem ze zdobywaniem bramek. Pod nieobecność Viníciusa nie ma zawodnika, który byłby w stanie wziąć na swoje barki odpowiedzialność za strzelanie goli. Cristo i Dani Gómez rywalizują o miejsce na „dziewiątce”, ale żaden z nich tak naprawdę nie przekonuje. Odbija się to na dyspozycji całego zespołu. Warto dodać, że dzisiaj po raz pierwszy w wyjściowym składzie Castilli znalazł się Augusto Galván.

Castilla zaczęła mecz, przeważając, jednak zupełnie bez efektu pod bramką Biela Ribasa. Fuenlabrada długo pozostawała bez ofensywnej akcji, ale kiedy już zaatakowała, objęła prowadzenie. Lucę Zidane’a pokonał Iribas, wykorzystując dobre podanie Cedrica. Królewscy próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz ciągle czegoś brakowało. Zagrożenie powstawało albo po strzałach z dystansu, albo po stałych fragmentach, gdy w polu karnym Fuenlabrady meldował się Javi Sánchez.

Blancos chcieli mocno rozpocząć drugą połowę i… prawie się to udało. Dobrze grający De Frutos dośrodkował piłkę, Franchu zgrał ją do Cristo i futbolówka znalazła się w siatce. Niestety, arbiter dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Castilla przeważała, ale ciągle brakowało wykończenia. Swoją szansę miał Franchu, lecz bez powodzenia. Fuenlabrada ograniczyła się niemal zupełnie do defensywy i widać było, że czuje się w tym komfortowo. Seria rzutów rożnych dla madrytczyków nie przyniosła żadnych efektów. Za Cristo wszedł Dani Gómez, ale gra Castilli wyglądała tak samo. Dużo stałych fragmentów i brak zagrożenia pod bramką Ribasa. Luca Zidane w drugiej połowie był niemal bezrobotny, chociaż niewielkie to pocieszenie, ponieważ Fuenlabrada wywiozła ze stadionu Alfredo Di Stéfano komplet punktów.

Real Madryt Castilla – Fuenlabrada 0:1 (0:1)
0:1 Mikel Iribas 21’ (asysta: Cedric Omoigui)

Real Madryt Castilla: Luca Zidane, Sergio López, Adrián de la Fuente, Javi Sánchez, Gorka Zabarte (Fran García 58’), Martín Calderón, Álvaro Fidalgo, Jorge de Frutos, Franchu, Augusto Galván (Jaime Seoane 64’), Cristo González (Dani Gómez 71’).

Fuenlabrada: Biel Ribas, Mikel Iribas, Antonio Glauder, Cata Díaz, Juanma Marrero, Pablo Clavería, Souley (Jorge Borona 71’), Óscar Fernández (Javi Gómez 78’), Cristóbal Márquez, Cedric Omoigui, Hugo Fraile (Carlos Caballero 89’).