REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.10.11, godz. 09:55, El Jarek / MARCA

Marka kapitana

Fot. Getty Images

Głowa Sergio Ramos dołożyła bramkę w pamiętnym wrześniowym pogromie, jaki Hiszpania zaaplikowała Chorwacji. Dla kapitana Królewskich był to 14. gol w reprezentacji, co pozwala wejść mu do 20-stki najskuteczniejszych piłkarzy w jej historii. Do tego jest już także jej najskuteczniejszym obrońcą w historii, bo z 29 trafień Hierro w barwach La Rojy aż 17 zostało uzyskanych przez legendę Los Blancos, gdy występował w drugiej linii.

Osiągnięcia Ramosa w kadrze można już zapisywać z wielkich liter. Te 14 goli dochodzi oczywiście do 3 międzynarodowych tytułów, a pod względem bramek brakuje mu tylko 2 trafień do wyniku Blanka, najskuteczniejszego defensora z najlepszych reprezentacji w Europie. Na świecie 22 gole na koncie ma Daniel Passarella z Argentyny, który zdobył z nią mistrzostwo świata w 1978 roku. „Dla mnie Passarella zawsze był odnośnikiem, gdy obserwowałem zachowanie obrońcy w polu karnym rywala. Jednak Sergio go przebił. W szesnastce przeciwnika jest predatorem. Dla niego nie ma znaczenia czy kryją go strefowo, czy dedykują mu indywidualne krycie. Jego piłka faktycznie szuka. Ma ten gen snajpera, przewiduje, gdzie znajdzie się futoblówka. I do tego strzela gole w każdej scenerii: w finałach, w trudnych momentach, przeciwko najlepszych stoperom od gry w powietrzu… Jego osiągnięcia potwierdzają, że oglądamy wyjątkowego piłkarza”, opowiada Fernando Hierro o obecnym kapitanie Realu.

Sergio idzie jednak nie tylko po rekordy bramkowe, ale także meczowe. W tym momencie ma na koncie 118 zwycięstw w 158 występach w kadrze. W obu względach goni rekordowego Ikera Casillasa, który zanotował 121 wygranych w 167 oficjalnych występach dla La Rojy. Warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o zwycięstwa w barwach reprezentacji, obaj są najlepsi w historii. W przypadku występów, na świecie Ramosa wyprzedza w tej chwili 11 zawodników, a do rekordowego Ahmeda Hassana z Egiptu brakuje mu 26 spotkań.

Graficzne podsumowania rekordów, jakie w reprezentacji goni Sergio Ramos:
osiągnięcia bramkowe najlepszych stoperów [kadra, nazwisko, mecze, gole]
rekordy zwycięstw w reprezentacji [kadra, nazwisko, mecze, zwycięstwa, % zwycięstw]
występy w reprezentacji [nazwisko, kadra, liczba meczów, lata gry w kadrze].

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Mecze reprezentacyjne

Komentarze

2018.10.11, godz. 20:00, SergioRamos04
Swoją drogą jestem ciekaw jak by się Real spisał jakby Ramos grał na ataku przez kilka dobrych spotkań zamiast Benzemy, zakładając że obrona trzymała by minimum obecny poziom.
2018.10.11, godz. 18:07, Veldrin
Dla mnie ta główka w 93 min to był najlepszy moment w moim życiu jako fana Realu. Co by nie zrobił to i tak będę wdzięczny tylko za to. Dla mnie zawsze będzie wielki.
2018.10.11, godz. 13:47, raptiles
Ileż on nam dał radości i złości, ale za to go uwielbiam.
2018.10.11, godz. 12:09, MrKrzysiek97
Jeden z najlepszych obrońców.
2018.10.11, godz. 11:30, pixi
Najlepsza "9-tka" w obecnej kadrze Realu...

2018.10.11, godz. 11:08, tunux
to nie jest jego zadanie. główki z rożnych i skupiać się na obronie i dystrybucji
2018.10.11, godz. 10:22, Gofer1991
No fajnie, ale mam wrażenie, że ostatnio tak skupia się na ataku, że zapomina o obronie.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama