/ Real Madrid TV, realmadrid.com

Real Madryt B - Saragossa B 2:0: gramy dalej!

Po zwycięstwie nad Saragossą B minigalacticos zagrają z Burgos lub Conquense o awans do Segunda Division.

Real Madryt B - bez Juanfrana, który wczoraj zaliczył 90 min. w meczu Hiszpania - Maroko na MŚ U-21 wygrał 2:0 z Saragossą B (przed tygodniem padł bezbramkowy remis na La Romareda). Oznacza to, że drużyna prowadzona przez Juana Ramona Lopeza Caro powalczy o awans do Segunda Division z Conquense, które pokonało w rewanżu Burgos 1:0 (pierwszy mecz - 0:0).

Początek meczu należał do minigalacticos. Saragossa B - prowadzona przez byłego zawodnika Królewskich - Jesusa Solanę, grając z kontry, też próbowała zaskoczyć obronę gospodarzy, lecz ani Laficie, ani późniejszemu antybohaterowi Arangurenowi, nie udało się zaskoczyć Diego Lopeza, który wróciwszy po kontuzji – zluzował między słupkami Codinę.

W 30. min. Trashorras, zastępujący dziś na prawej pomocy wspomnianego Juanfrana, dośrodkował z rzutu rożnego, a Arbeloa, który miał już przyjemność grać na Santiago Bernabeu, wpakował głową (plecami?) piłkę do bramki strzeżonej przez Miguela. Gol nie był zbyt efektowny, ale najważniejsze, że dał prowadzenie Realowi Madryt B 1:0!

Później atmosfera na boisku zrobiła się nerwowa: doszło do przepychanek, sędzia musiał uspokajać Lopeza Caro... a bramka już nie padła. Do przerwy 1:0.

Druga połowa zaczęła się od szansy Soldado, którego strzał minął minimalnie bramkę gości. Po kilku minutach dośrodkował Trashorras, lecz znów „Żołnierz” nie wykorzystał okazji. W 53. min. De la Red kapitalnie uderzył z 25 metrów, jednak Miguel z najwyższym trudem obronił.

W 70. min. Jurado, który niedawno wyleczył poważną kontuzję, został zastąpiony przez Borję Valero. 3 minuty później Javi kapitalnie obsłużył Soldado; ten minął bramkarza, lecz z ostrego kąta nie trafił do bramki. Co się stało ze skutecznością Roberto? W 77. min. ten sam zawodnik znów stanął przed szansą, a asystował... nasz portero, Diego Lopez.

W 78. min. wyleciał z boiska pomocnik Saragossy Aranguren za kopniecie bez piłki Paredesa. Od tego momentu Merengues zaczęli spokojnie kontrolować sytuację na boisku, starając się jednocześnie podwyższyć prowadzenie.

W 84. min. sędzia, p. Bestilleiro, wymyślił spalonego, na którym miał się, w jego interpretacji całego zdarzenia, znaleźć Trashorras. Szkoda, bowiem były zawodnik Barcelony stanąłby sam na sam z Miguelem. Nic to, bowiem po chwili było już 2:0 dla Realu Madryt B. Soldado, który nie mógł się wstrzelić w bramkę gości, świetnie wywiązał się z roli asystenta – jego podanie wykorzystał rezerwowy Valero i ustalił wynik meczu na 2:0.

W 88. min. Lopez Caro wprowadził Ernesto w miejsce Trashorrasa. 3 minuty później De la Red mógł pokonać Miguela. W 93. min. Barral zmienił Soldado. Jeszcze Ernesto kapitalnie uderzył i Barral popisał się efektownym rajdem - i po chwili sędzia zakończył mecz.

Real Madryt B wyeliminował Saragossę B i powalczy o awans do Segunda Division z Conquense. Pierwszy mecz - 18 czerwca (gospodarzem będzie Conquense), drugi - na Santiago Bernabeu - 26 czerwca.

REAL MADRYT B - REAL SARAGOSSA B 2:0 (Arbeloa 29, Valero 85).

Real Madryt B: Diego Lopez - Palencia, Arbeloa, Robles, Paredes; De la Red, Javi Garcia; Adrian Martin, Jurado (70. Valero), Trashorras (88. Ernesto); Soldado (90 + 3. Barral). Trener: Juan Ramon Lopez Caro.

Saragossa B: Miguel - Delgado, Sergio, Capi (15. Bobed; 75. Linares), Guerra; Aranguren, Chus, Longas, Lafita; Toledo, Aibar (59. Jose). Trener: Jesus Solana.

Sędzia: Marcos Garcia Bestilleiro. Czerwone kartki: Aranguren (‘78). Żółte kartki: De la Red (’32), Javi Garcia (’56), Adrian Martin (’73) i Trashorras (’88) oraz Toledo (’22), Bobed (’40), Delgado (’65), Guerra (’75).

Stadion: Santiago Bernabeu.

Widzów: 27 100.