Oceny zawodników po meczu z PSG

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Paris Saint-Germain 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo, Paczi i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1476 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa deportivas. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Zanotował zaledwie trzy interwencje, lecz można go pochwalić przede wszystkim za obronę strzału Kyliana Mbappé z początku drugiej połowy. Przy drugim uderzeniu Francuza sytuacja nie była tak skomplikowana, jednak Keylor i tak zasłużył na pochwały. Na pewno spisał się lepiej niż jego odpowiednik w zespole rywala.
Nacho
Stoper uważany za rezerwowego przesunięty na bok defensywy, by grać naprzeciwko jednego z najlepszych dryblerów świata. Czego można było się spodziewać? Kilka razy Neymar go ograł, ale w ogólnym rozrachunku Nacho niczego nie zawalił. Popełnił kilka błędów, jednak można było na niego liczyć. Nie był aktywny w ofensywie, ale można to zrozumieć w obliczu tego, kogo pilnował przez większość meczu.
Raphaël Varane
Szybki, skuteczny, odpowiednio skoncentrowany. Francuz nie zawiódł, rozegrał dobry, a może nawet bardzo dobry mecz i wraz z Ramosem poradził sobie z Edinsonem Cavanim, a także z asekuracją. W drugiej połowy miał sporo pracy, ale pomógł drużynie przetrwać trudny moment.
Sergio Ramos
Był liderem defensywy. Zablokował kilka uderzeń paryżan, nie zanotował ani jednego głupiego zagrania czy faulu i przez cały mecz był skupiony. Najlepszy występ kapitana od wielu tygodni.
Marcelo
Niby to własnie on został ograny na skrzydle przy trafieniu dla PSG, ale do bramki doprowadziło też kilka innych błędów. Z przodu dał to co najlepsze. Kiedy drużyna całkowicie gubiła się w defensywie, Marcelo dawał jej oddech swoimi wyjściami. Do tego posłał najładniejsze podanie w meczu, ale znakomitej szansy nie wykorzystał Cristiano Ronaldo. No i przede wszystkim zdobył bramkę. Crack total.
Luka Modrić
Paradoksalnie rozegrał znacznie lepszą pierwszą połowę niż drugą, ale to właśnie w 33. minucie zgubił z radaru Rabiota, który otworzył wynik meczu. Lukita dobrze rozumiał się z kolegami z drużyny i miał duży udział w tym, że Królewscy zdominowali rywala przed przerwą. Miał też udział przy drugim golu Cristiano.
Casemiro
W niektórych akcjach był nieoceniony w defensywie, jednak wiele razy nie nadążał za szybkimi atakującymi rywala. Widać było też braki w umiejętnościach wyprowadzenia piłki. Po jego zejściu ofensywa Los Blancos odżyła, w czym nie ma przypadku. Zaliczył jednak kilka udanych interwencji, dzięki którym Królewscy nie stracili więcej bramek.
Toni Kroos
Jego decyzyjność była bliska perfekcji. Wraz z Modriciem i Isco zdominowali środek pola w pierwszej połowie, którą Toni zwieńczył wywalczeniem rzutu karnego. W drugiej części meczu był mniej widoczny, PSG przejęło kontrolę, jednak po zejściu Casemiro wszystko wróciło do normy.
Isco
Jego obecność w pierwszej jedenastce była sporym zaskoczeniem, ale właśnie tego potrzebowała drużyna. Hiszpan nie tylko zasuwał w defensywie, lecz potrafił sobie poradzić z pressingiem paryżan i pomóc duetowi Kroos-Modrić w rozegraniu piłki. Nie dziwimy się, że przy takiej intensywności meczu nie wytrzymał 90 minut. Niezły występ Isco, choć bez pierwszoplanowej roli.
Cristiano Ronaldo
Niby tylko wykorzystał karnego. Niby tylko piłka się od niego odbiła. A do tego zmarnował dwie niezłe sytuacje. I co z tego? Po raz kolejny wytrzymał presję (pierwszy gol), po raz kolejny pokazał ogromny głód bramek i instynkt (drugi). A czy może być lepiej? Oczywiście, że tak. Mógł skończyć mecz z jeszcze większą liczbą trafień. Król Ligi Mistrzów.
Karim Benzema
Nie brał udziału w rozegraniu Królewskich i raczej zniknął w gąszczu paryskich obrońców i pomocników. Miał jedną okazję do zdobycia bramki, ale w 43. minucie kapitalnie interweniował Areola. Kolejny mecz raczej dla koneserów gry Francuza.
Gareth Bale
Przez nieco ponad 20 minut stworzył więcej zagrożenia niż Benzema przez 69. Mógł rozstrzygnąć mecz na korzyść Realu, ale po podaniu Lucasa nieco się pogubił. Zanotował kilka udanych zagrań, jednak w jego poczynaniach brakowało błysku.