303 gole Realu Zizou

Średnio 2,68 gola na mecz z Zidane'em na ławce

Po wczorajszej goleadzie z Sevillą na Santiago Bernabéu (5:0) Real Madryt przekroczył granicę 300 bramek w oficjalnych spotkaniach z Zinédine’em Zidane’em na ławce trenerskich. 300. gola w erze Zizou zdobył Cristiano Ronaldo, który w 31. minucie strzałem z rzutu karnego pokonał Sergio Rico.

W sumie Królewscy z Zidane’em na ławce zdobyli 303 bramki w 113 spotkaniach, strzelając średnio 2,68 gola na mecz. Los Blancos trafiali do siatki 199 razy w La Lidze, 62 w Champions League, 5 w Superpucharze Europy i 5 w Superpucharze Hiszpanii. Bilans 113 gier z Zizou to 82 zwycięstwa, 21 remisów i 10 porażek.

Nieco ponad połowa z tych 303 goli została zdobyta w 2017 roku. Od stycznia Królewscy wpisywali się na listę strzelców 153-krotnie. 95 bramek padło w ubiegłym sezonie, a 58 w bieżącej kampanii.

Na oficjalnej stronie klubu obejrzycie filmik z najważniejszymi bramkami ekipy Zizou.