Wielka forma Borussii Dortmund

<i>BVB</i> rozbija Mönchengladbach 6:1

W szóstej kolejce Bundesligi Borussia Dortmund pokonała Borussię Mönchengladbach aż 6:1. Gole dla gospodarzy zdobyli Maximilian Philipp (dwie), Pierre-Emerick Aubameyang (trzy) i Julian Weigl. Jedyne trafienie dla gości zaliczył Lars Stindl. Dzięki trzem oczkom gracze Petera Bosza zachowali pozycję lidera i powiększyli przewagę nad trzecim Bayernem Monachium do trzech punktów.

Od początku meczu gospodarze nie dali szans gościom w zbyt długim przetrzymywaniu piłki. Zdecydowanie zdominowali boiskowe wydarzenia i pokazali, że chcą prowadzić grę pod swoje dyktando. W pierwszej połowie walec odpalił w 28. minucie. Nieco ponad kwadrans wystarczył, by do szatni gracze gości schodzili z trzybramkową zaliczką. Bohaterem pierwszej części meczu został Maximilian Philipp, który zdobył dwie bramki i dorzucił asystę przy trafieniu Pierre-Emericka Aubameyanga. Po przerwie niewiele się zmieniło. To ciągle ekipa Bosza dominowała na murawie i wymierzała swoją karę. Aubameyang dorzucił dwa kolejne trafienia, a goście potrafili odpowiedzieć tylko raz. Ozdobą spotkania był natomiast gol Juliana Weigla, który zdobył pierwszą bramkę w Bundeslidze.

Borussia Dortmund jest w znakomitej formie i mimo porażki w pierwszym meczu Ligi Mistrzów w tym sezonie (1:3 z Tottenhamem) wcale nie stoi na straconej pozycji w fazie grupowej. W ostatnich trzech spotkaniach ligowych (Köln, HSV, Mönchengladbach) zdobyła czternaście bramek i straciła tylko jedną. W ekipie Bosza nie było dziś negatywnych postaci. Na ławce zostali Nuri Şahin i Andrij Jarmołenko, ale wydaje się, że trener postawi we wtorek na bardzo podobny skład co dziś.

Borussia Dortmund – Borussia Mönchengladbach 6:1 (3:0)
1:0 Philipp 28' (asysta: Aubameyang)
2:0 Philipp 38' (asysta: Toljan)
3:0 Aubameyang 45' (asysta: Philipp)
4:0 Aubameyang 49'
5:0 Aubameyang 62' (asysta: Dahoud)
5:1 Stindl 66'
6:1 Weigl 79'

Dortmund: Bürki; Piszczek (69' Zagadou), Sokratis (83' Bartra), Toprak, Toljan; Götze, Weigl, Dahoud; Pulisic (64' Kagawa), Aubameyang, Philipp.
Mönchengladbach : Sippel; Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt; Hazard, Kramer (75' Hofmann), Zakaria, Johnson (72' Herrmann); Stindl, Raffael (61' Cuisance).