Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Burgui i Diego Llorente odpadli z Pucharu Króla

W środku tygodnia aż sześciu graczy związanych z Królewskimi grało w barwach swoich drużyn. Nie poszło im jednak najlepiej. Źle minione dni wspominać będą Jorge Burgui czy Diego Llorente, których zespoły odpadły z Pucharu Króla. Znacznie lepiej tę fazę rozgrywek wspominać będzie Álvaro Medrán, który w zwycięskim starciu Valencii zaliczył asystę.

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Sporting przegrał na wyjeździe z Eibarem 1:3 a Jorge tym razem wyszedł w pierwszym składzie. Tym razem spędził na murawie 64 minuty i został zmieniony przez Akrama Afifa. Już wtedy zespół z Asturii przegrywał 0:3. Burgui ma za sobą kolejny słaby mecz.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 0/3

Diego Llorente (Málaga)
Juande Ramos tradycyjnie postawił na niego na środku defensywy, jednak Diego nie potrafił spłacić zaufania. Zagrał bardzo słabo, sprokurował rzut karny i otrzymał żółtą kartkę, a Málaga odpadła z Pucharu Króla po porażce 3:4 z Córdobą na La Rosaledzie. Już po pierwszym meczu (0:2) awans wisiał w powietrzu, a po rewanżu w ekipie z Andaluzji zmieni się trener, ponieważ prezes klubu, Abdullah Nasser Al Thani, już podziękował Ramosowi za współpracę.
Ocena Marki: 0/3

Marcos Llorente (Alavés)
Deportivo bez większych problemów wygrało 3:0 z Gimnàstikiem Tarragona i awansowało do kolejnej fazy Pucharu Króla (6:0 w dwumeczu). Tym razem Marcos otrzymał wolne od trenera i nieco wcześniej mógł cieszyć się przerwą świąteczną.

Borja Mayoral (Wolfsburg)
Borja wszedł na murawę dopiero w 87. minucie, jednak jego drużyna wygrała na wyjeździe z Borussią Mönchengladbach 2:1. Nie tylko dlatego napastnik będzie dobrze wspominać ten mecz. W dość krótkim czasie zaliczył kilka udanych zagrań (7/8 celnych podań, 2 kluczowe podania, 1 udany drybling) i zablokowano dwa jego strzały. Zagrał znacznie lepiej niż w kilku poprzednich starciach.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Jesús nie przeżywał ostatnio dobrego okresu, jednak utrzymał miejsce w pierwszym składzie. Tym razem trener zdecydował się na ustawienie z czwórką obrońców. Vallejo spisał się poprawnie, a jego drużyna wygrała u siebie z Mainz 3:0. Dało się jednak dostrzec, że jego forma nie jest już tak imponująca jak kilka tygodni temu.
Ocena Kickera: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7,2/10

Sprzedani w ostatnim okienku transferowym

Dienis Czeryszew (Villarreal)
El Submarino Amarillo zremisował z Toledo 1:1, ale dzięki zaliczce z pierwszego meczu awansował do 1/8 finału Pucharu Króla. Rosjanina zabrakło jednak nawet na ławce rezerwowych.

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
Tradycyjnie poświęcał się przede wszystkim defensywie, a jego drużyna zachowała czyste konto. Niezbyt dobrze radził sobie z rozegraniem (tylko 63% celności podań), jednak był w stanie zapewnić drużynie równowagę w środku pola. Eintracht wygrał z Borussią Mönchengladbach 2:1.
Ocena Kickera: 3,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7,4/10

Álvaro Medrán (Valencia)
Pomocnik ponownie mógł liczyć na zaufanie trenera i w starciu z Leganés wyszedł w pierwszym składzie. Zagrał 90 minut, a jego drużyna wygrała 2:1, dzięki czemu awansowała do kolejnej fazy Pucharu Króla (5:2 w dwumeczu). Przy pierwszym golu Rodrigo Álvaro zaliczył asystę. W drugiej połowie zapisał się do protokołu sędziowskiego, ponieważ otrzymał żółtą kartkę.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 1/3

Jesé (Paris Saint-Germain)
Paryżanie wygrali z Lorient aż 5:0, jednak skrzydłowego nie było nawet w kadrze meczowej, ponieważ ostatnio zmaga się z kolejnym urazem.