Castilla ponownie liderem, hat-trick Mariano

Królewscy pokonali Gernikę 3:0

Castilla ponownie jest liderem drugiej grupy Segunda División B. Królewscy pokonali dzisiaj Gernikę 3:0 i zrównali się punktami z Barakaldo. Bohaterem spotkania został Mariano, autor wszystkich goli. Wracając do początku spotkania, w wyjściowej jedenastce doszło do kilku zmian. Na ławce rezerwowych usiedli zawodnicy, którzy w piątek wystąpili w Lidze Młodzieżowej UEFA – Mayoral, Cedrés, Salto i Febas. W podstawowym składzie znaleźli się za to Mariano, Héctor, Torró i Enzo. Piłkarze wyszli dzisiaj na murawę w koszulkach z wyrazami wsparcia dla Philippa Lienharta. Austriak kilkanaście dni temu złamał obojczyk i na razie jest poza grą.

W pierwszej połowie Castilla natrafiła na spory opór ze strony Gerniki. Dobrych sytuacji było niewiele, a swoje szanse zmarnowali Álvaro i Enzo. Większe emocje pojawiły się w ostatnich minutach pierwszej połowy. Najpierw Baskowie dostali rzut karny za rzekomy faul Llorente na Etxabe, choć powtórki pokazały, że zawodnik gości sporo dołożył od siebie. Sprawiedliwości stało się zadość, Carlos Abad obronił bowiem jego strzał z jedenastu metrów. Chwilę później arbiter drugi raz odgwizdał rzut karny, tym razem po przeciwnej stronie boiska, po faulu Larrucei na Ødegaardzie. Mariano był skuteczniejszy niż Etxabe i Castilla schodziła na przerwę, prowadząc 1:0.

Po zmianie stron przewagę miała Gernika. Przez dłuższą chwilę Baskowie utrzymali się blisko pola karnego Castilli i stwarzali zagrożenie, przede wszystkim ze stałych fragmentów gry. Blancos przetrwali ten napór i ruszyli w końcu do ataku. W 69. minucie Ødegaard znakomicie podał piłkę do Mariano, a ten został sfaulowany przez bramkarza Gerniki. Dominikański napastnik znów podszedł do wykonania jedenastki i ponownie był bezbłędny. Niewiele później Mariano skompletował hat-tricka, pięknym lobem pokonując Intxaustiego.

Castilla wysoko pokonała Gernikę, chociaż nie był to tak łatwy mecz, jak mógłby sugerować wynik. Znakomity mecz rozegrał Mariano, który łącznie z dzisiejszymi trafieniami ma już na koncie 22 gole w tym sezonie. Znakomity wynik dominikańskiego zawodnika. Ramis będzie miał prawdziwy dylemat w kolejnym spotkaniu przy wyborze napastnika do pierwszego składu. Warto również podkreślić, że Królewscy wygrali, mimo nieobecności kilku podstawowych graczy. Za tydzień Castilla będzie bronić pierwszego miejsca na wyjeździe z Portugalete.

Real Madryt Castilla – Gernika 3:0 (1:0)
1:0 Mariano Díaz 45+1’ (rzut karny)
2:0 Mariano Díaz 69’ (rzut karny)
3:0 Mariano Díaz 78’ (asysta: Enzo Zidane)

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Fran Rodríguez, Héctor Martínez, Sergio Reguilón (Álex Salto 86’), Álvaro Tejero, Lucas Torró, Marcos Llorente (Aleix Febas 78’), Martin Ødegaard, Enzo Zidane, Álvaro Jiménez, Mariano Díaz (Borja Mayoral 81’).

Gernika: Unai Intxausti, Eriz Goiria, Ander Larrucea (Julen Uriguen 71’), Koldo Berasaluze, Jon Carracedo, Lander Torrealdai, Kevin Calle, Igor Salutregi, Gorka Luariz, Imanol Etxabe (Ander Tejerina 73'), Diego Simón (Aimar Cid 46’).