/ Cover

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Co słychać poza Madrytem?

Rozgrywki ligowe wróciły do normalnego rytmu po przerwie na reprezentacje. Kilka dni dodatkowych treningów dobrze wpłynęło na graczy Królewskich, którzy swoje talenty szlifują poza Madrytem. Asensio i Illarramendi zaliczyli po asyście, a Coentrão wrócił do gry po rehabilitacji urazu.

Wypożyczeni:

Marco Asensio (Espanyol)
Espanyol zremisował z Málagą 1:1. Marco jak zwykle zagrał w podstawowym składzie i tym razem udało mu się zostać jedną z lepszych postaci na boisku. W 11. minucie z rzutu rożnego asystował Diopowi przy pierwszym golu spotkania.
Ocena Marki: 6/10
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 7,2/10

Jorge Burgui (Espanyol)
Cały mecz z Málagą oglądał z perspektywy ławki rezerwowych.

Fábio Coentrão (Monaco):
W końcu po wielu tygodniach leczenia urazu stopy znalazł się w kadrze meczowej i dostał szansę na wejście na boisko. W drugiej połowie wszedł jako zmiennik i popisał się nawet celnym strzałem głową, ale nie zdołał zmienić losów spotkania. Monaco przegrało z Bordeaux 1:2.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Dienis Czeryszew (Valencia)
Rosjanin ciągle nie wyleczył urazu, więc nie mógł zagrać z Las Palmas.

Raúl de Tomás (Córdoba):
Kiedy w poprzednim tygodniu główne ligi miały przerwę na reprezentacje, ich zaplecza kontynuowały swoje rozgrywki. Córdoba przegrała u siebie z Alaves 1:2, a Raúl wszedł z ławki dopiero w 75. minucie, kiedy wynik był ustalony. Przedwczoraj z kolei nie dostał żadnej szansy na grę i szalony mecz z Gimnastikiem (4:4) zaliczył jedynie w roli biernego obserwatora.

Diego Llorente (Rayo Vallecano)
Tym razem Paco Jémez przewidział dla niego miejsce w pomocy. W Prima Aprilis Rayo walczyło z Getafe o punkty oddalające od strefy spadkowej i ostatecznie je wywalczyło. Diego spisał się poprawnie, ale w tym meczu jaśniej błyszczeli jego koledzy.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10

Omar Mascarell (Sporting Gijón):
Sporting bezbramkowo zremisował z Levante, a Omar przez 90 minut siedział na ławce rezerwowych.

Álvaro Medrán (Getafe)
Zespół spod Madrytu trwa w fatalnej dla siebie passie, z ostatnich pięciu spotkań podopieczni Escriby przegrali aż cztery. W ten bilans wlicza się ostatni mecz z Rayo Vallecano przegrany na wyjeździe 0:2. Medrán rozegrał cały mecz, ale nie zdołał wyróżnić się niczym pozytywnym. Widoczny był tylko, gdy tracił piłkę, a takiego czynu dopuścił się w tej potyczce aż dwadzieścia razy.
Ocena WhoScored: 6/10

Lucas Silva (Olympique Marsylia)
Marsylia musiała uznać wyższość Bastii na wyjeździe, gdzie przegrała 1:2. Lucas Silva pojawił się na boisku w 59. minucie meczu, kiedy jego koledzy przegrywali już 2:0. Rozegrał dość asekuracyjny mecz, niczym się nie wyróżniając, warto jednak zaznaczyć, że z nim na boisku podopieczni Míchela nie stracili już więcej goli.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Jesús Vallejo (Real Saragossa)
Jesús wciąż nie wrócił na boisko z powodu kontuzji. Real Saragossa przegrał w tym tygodniu 1:2 na wyjeździe z Elche. W poprzednim poległ z Gironą 0:3 na własnym boisku.

Sprzedani w letnim okienku transferowym:

Iker Casillas (Porto)
Porto przegrało u siebie 0:1 z Tondelą, a Iker rozegrał całe spotkanie. Smokom zabrakło skuteczności, gdyż przeważały i miały więcej okazji do strzału. Z kolei piłkarze Tondeli mieli sporo szczęścia – strzał, po którym padł gol, był jedynym oddanym z ich strony w światło bramki. Uderzenie Luisa Alberto zza pola karnego było doskonałe i raczej żaden bramkarz nie miałby przy nim większych szans. Mimo wszystko kibice Porto głośnymi gwizdami wyrazili, co sądzą o postawie swoich piłkarzy, którzy tracą 9 punktów do liderującej Benfiki i zaliczają jeden z gorszych sezonów na przestrzeni ostatnich lat.

Asier Illarramendi (Real Sociedad)
Real Sociedad pokusił się o niespodziankę i zwyciężył na wyjeździe z Sevillą 2:1. Illarra należał do bardziej wyróżniających się graczy swojego zespołu, zaliczając solidny występ w środku pola i dobrze pracując w destrukcji. Bask zanotował także asystę przy bramce Bergary strzelonej już w pierwszej minucie meczu. Przy rozpatrywaniu tego wyniku należy też wziąć pod uwagę to, iż goście ponad dwadzieścia minut w drugiej połowie grali w osłabieniu.
Ocena Marki: 7/10
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,7;10

Sami Khedira (Juventus)
Juventus skromnie pokonał u siebie Empoli 1:0. Sami Khedira nie mógł wystąpić w tym spotkaniu, ponieważ we wcześniejszym meczu z Torino dostał czerwoną kartkę za niepotrzebną dyskusję z arbitrem.