Jak grali sprzedani i wypożyczeni?

Dobry występ Ikera w meczu z Benficą

Wypożyczeni:

Marco Asensio (Espanyol):
Na Anoeta wyszedł w podstawowym składzie i spędził na murawie 86. minut. Mecz Realu Sociedad z Espanyolem był znakomitym widowiskiem, a Marco zdecydowanie się wyróżniał, mimo że nie wpisał się na listę strzelców, ani nie zaliczył asysty.
Ocena Marki: 8/10 (najwyższa w meczu).
Ocena Asa: 2/3.
Ocena WhoScored: 7,2/10.

Jorge Burgui (Espanyol):
Mecz z Realem Sociedad rozpoczął na ławce rezerwowych. W 66. minucie zmienił Victora Alvareza i dopasował się do wysokiego poziomu widowiska. Ciągle jednak musi zademonstrować więcej, żeby wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie.
Ocena Marki: 6/10.
Ocena Asa: 1/3.
Ocena WhoScored: 6,5/10.

Fábio Coentrão (Monaco):
W Lidze Europy Monaco zremisowało na wyjeździe z Anderlechtem. Coentrão wystąpił w tym spotkaniu na lewej stronie pomocy i spisał się znakomicie. Był bardzo aktywny w ofensywie.
Ocena WhoScored: 7,7/10 (najwyższa w meczu).

W weekend Fábio wrócił na lewą obronę i rozegrał całe spotkanie z Lorient. Monaco na własnym boisku przegrało z zawodnikami z Bretanii 2:3. Portugalczyk nie pokazał się z najlepszej strony. Można go obwiniać za stratę jednej z bramek, bowiem nie zdążył upilnować rywala w polu karnym.
Ocena WhoScored: 6,2/10.

Raúl de Tomás (Córdoba):
Córdoba wygrała w tej serii spotkań z Ponferradiną 1:0. Bramki jednak nie zdobył De Tomás, a jego partner z linii ataku – Andone. Raúl decyzją trenera opuścił boisko na kwadrans przed końcem. To był jego trzeci występ w tym sezonie, ale ciągle bez premierowego trafienia.

Diego Llorente (Rayo Vallecano):
Rayo grało na wyjeździe z Las Palmas. Diego wystąpił na środku defensywy, więc między innymi jego zasługą jest zachowanie czystego konta. Wychowanek Królewskich został na boisku do ostatniego gwizdka.
Ocena WhoScored: 7,6/10.

Omar Mascarell (Sporting Gijón):
Sporting grał w tej kolejce na wyjeździe z Deportivo. Dla Omara zabrakło miejsca w wyjściowej jedenastce. Na boisko wszedł dopiero w 83. minucie, zastępując Nacho Casesa. Nie miał zatem zbyt wiele czasu na pokazanie swoich umiejętności.
Ocena Marki: brak.
Ocena WhoScored: 6,1/10.

Álvaro Medrán (Getafe):
Wybiegł w pierwszym składzie na mecz z Málagą i pozostał na placu gry do ostatniego gwizdka. W tym czasie zasłużył na żółtą kartkę za zdecydowane wejście w rywala. Poza tym niestety nie ma zbyt wielu powodów, żeby pochwalić pomocnika.
Ocena Marki: 5,5/10.
Ocena WhoScored: 6,7/10.

Lucas Silva (Olympique Marsylia):
W Lidze Europy Marsylia w przekonującym stylu wygrała na wyjeździe z Groningen. Lucas był na boisku od pierwszego gwizdka, a opuścił je w 82. minucie. Spisał się bardzo dobrze, podobnie jak cała drużyna.

W weekend Brazylijczyk wystąpił w podstawowym składzie w Klasyku ligi francuskiej. Marsylia na własnym boisku podejmowała Lyon. Lucas został zmieniony przez trenera w 80. minucie. Pomógł drużynie w wywalczeniu remisu, mimo gry w osłabieniu, ale zaprezentował się słabiej niż jego kolega z linii pomocy – Lass Diarra.

Jesús Vallejo (Real Saragossa):
Saragossa przegrała na własnym boisku z Osasuną 0:1. Jesús spędził na boisku 90 minut, lecz nie zdołał powstrzymać zawodników z Pampeluny. W tym sezonie Aragończycy mają problem z defensywą, bowiem w każdym z dotychczasowych meczów tracili bramkę.

Sprzedani w tym okienku transferowym:

Iker Casillas (Porto):
W Lidze Mistrzów Porto zremisowało z Dynamem Kijów 2:2. Iker nie miał szans przy pierwszej bramce, a później popisał się znakomitą interwencją przy stanie 1:1. Niestety nie zachował się najlepiej przy drugim trafieniu Ukraińców i można go obwiniać za stratę tego gola.

W lidze było już znacznie lepiej. Porto rozgrywało derbowy mecz z Benficą. Smoki wygrały 1:0, a Iker popisał się dwoma świetnymi interwencjami, mocno przyczyniając się do zwycięstwa.

Asier Illarramendi (Real Sociedad):
Jego zespół przegrał z Espanyolem po zaciętej walce, ale Asier może zaliczyć ten występ do udanych. Spisywał się bardzo dobrze i pomagał Baskom pozostać w grze, mimo że w 42. minucie Rulli wyleciał z boiska za czerwoną kartkę.
Ocena WhoScored: 7,0/10.