Kolejna porażka Castilli na wyjeździe

Królewscy przegrali na Riazor

Castilla pojechała na mecz z Deportivo w ramach 12. kolejki Segunda División z zamiarem zdobycia pierwszych w tym sezonie punktów na wyjeździe, ale szybko strzelony gol przez Carlosa Marchenę oraz bramka Luisa w 92. minucie sprawiły, że Królewscy wyjechali z Riazor bez choćby jednego oczka. Drużyna prowadzona przez Torila musiała gonić wynik już od 14. minuty i miała na to szansę niemal do końca spotkania, pomimo wielu okazji stworzonych przez Galicyjczyków. W dodatku, canteranos musieli radzić sobie bez Leandro Cabrery, który otrzymał czerwoną kartkę w 46. minucie, więc całą drugą połowę rezerwy Realu grały w dziesiątkę. Mimo to, spotkanie było wyrównane i Królewscy mieli swoje okazje na wyrównanie, jednak ich nadzieje skończyły się, gdy Deportivo strzeliło na 2:0. Castilla musi zapomnieć o dzisiejszym meczu i skoncentrować się na następnym pojedynku, w którym w niedzielę u siebie zmierzą się z Alavés.

Pierwszy gol padł w 14. minucie, a akrobatycznym strzałem popisał się Marchena. Obrońca gospodarzy strzelił bramkę po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, a Fernando Pacheco był bezradny. To była pierwsza szansa w tym meczu, ponieważ na początku spotkania żadna z drużyn nie stworzyła sobie okazji strzeleckiej.

Po bramce strzelonej przez Deportivo, sytuacja na boisku nie zmieniła się. Ataki obu drużyn opierały się na indywidualnych akcjach, a najlepszą okazję Castilla miała w 28. minucie spotkania. Burgui rozpoczął atak z prawej strony na połowie gospodarzy, wykorzystując technikę i drybling dobiegł do pola karnego, ale jego strzał wylądował w rękawicach Germána Luxa.

W drugiej połowie czerwona kartka dla Cabrery za faul w środku boiska skomplikowała sytuację Królewskich. Toril musiał na to zareagować i boisko opuścił Burgui, a w jego miejsce wszedł Quini. Mimo gry w osłabieniu, Castilla do końca starała się wyrównać. Im bliżej było końca spotkania, tym częściej posyłane były długie piłki w kierunku Raúla De Tomása i Antonio Rozziego. Canteranos nie strzelili jednak bramki, ale uczynili to gospodarze, a gol Luisa w doliczonym czasie gry przypieczętował zwycięstwo Deportivo.

Deportivo La Coruńa - Real Madryt Castilla 2:0 (1:0)
1:0 Carlos Marchena 14'
2:0 Luis 92'

Deportivo La Coruńa: Germán Lux; Pablo Insúa (44' Kaká), Manuel Pablo, Laure, Carlos Marchena, Juan Emmanuel Culio, Álex Bergantińos, Rudy (59' Antonio Núńez), Juan Domínguez, Luisinho, Borja Bastón (84' Luis).

Real Madryt Castilla: Fernando Pacheco; Leandro Cabrera, Jorge Pulido, Diego Llorente, Jorge Casado; Omar, Cristian Benavente (61' Jaime Romero), Lucas (75' Antonio Rozzi), José Rodríguez, Burgui (52' Quini), Raúl de Tomás.