Castilla znów traci punkty

Goście wyrównali w końcówce meczu

Castilla w spotkaniu 11. kolejki Segunda Division zremisowała z Ponferradiną 1:1, mimo, iż wygraną miała praktycznie w kieszeni. Drużyna Królewskich prowadziła po pierwszej połowie dzięki bramce Burguiego w 21. minucie, ale goście, którzy w drugiej połowie grali w dziesiątkę, zdołali wyrównać po rzucie karnym w 83. minucie spotkania.

„Drużyna gra dobrze i jedyną rzeczą, którą nam została, jest wykorzystywanie sytuacji, jakie mamy”, tak Jorge Burgui podsumował dotychczasową grę Castilli w tym sezonie. Wyniki nie odzwierciedlają gry Królewskich, ale niedzielne spotkanie zaczęło się inaczej, bowiem canteranos dość szybko objęli prowadzenie. W 21. minucie Burgui pokonał golkipera strzałem przy słupku i gospodarze prowadzili 1:0.

Bramka sprowokowała reakcję gości, którzy dążyli do wyrównania. Pierwszej sytuacji w 27. minucie nie wykorzystał Javi Lara, a kolejne sytuacje Ponferradina stworzyła sobie dziesięć minut później. Acorán i Óscar Ramírez, odpowiednio w 36. i 38. minucie, próbowali zaskoczyć golkipera Castilli, ale pierwsze uderzenie trafiło w poprzeczkę, a drugie minęło bramkę. Jeśli chodzi o sytuacje stworzone przez gospodarzy, to najlepszą okazję na podwyższenie wyniku miał strzelec bramki Burgui, ale jego strzał był za wysoki.

Po zmianie stron, drugą żółtą kartką został ukarany Javier Carpio, zawodnik Ponferradiny, więc goście musieli sobie radzić w dziesiątkę. Pierwszą okazję w drugiej połowie na podwyższenie wyniku miał Lucas, ale jego strzał głową był niecelny. W 67. minucie, również głową, próbował Raúl de Tomás, ale po jego strzale piłka także nie znalazła się w siatce. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy, sędzia podyktował rzut karny dla gościu po faulu Pulido, a Yuri zamienił jedenastkę na gola wyrównującego. Na strzelenie zwycięskiej bramki zabrakło Castilli czasu i mecz zakończył się niesprawiedliwym z punktu widzenia drużyny Torila rezultatem, ponieważ gospodarze zasłużyli zdobycie trzech punktów.

Real Madryt Castilla - Ponferradina 1:1 (1:0)
1:0 Jorge Burgui 21'
1:1 Yuri 83' (rzut karny)

Real Madryt Castilla: Fernando Pacheco; Leandro Cabrera, Jorge Pulido, Diego Llorente, Jorge Casado; Omar (86' Antonio Rozzi), Jaime Romero (68' Cristian Benavente), Lucas, José Rodríguez, Burgui (81' Cristian Gómez), Raúl de Tomás.

Ponferradina: Roberto Santamaría; Miguel Robusté, Javier Carpio, Alberto Aguilar, Óscar Ramírez, Juande (78' Fofo), Cristian (88' Alan Baró), Acorán, Javi Lara (51' Julen Castańeda), Jonathan Ruiz, Yuri.