REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2013.09.13, godz. 23:15, Mateo / abc.es

Nacho: Ramos jest moim wzorem

Grałeś u Mourinho, a Ancelotti wierzy w ciebie. Spodziewałeś się powołania do reprezentacji?
Zaskoczyło mnie to. Jednak to znaczy, że Vicente obserwował mnie przez cały ten okres. Widział mnie, gdy grałem u Mourinho. Widział też, że byłem czwartym zawodnikiem z największą liczbą rozegranych minut w czasie okresu przygotowawczego pod wodzą Ancelottiego. Mój debiut w reprezentacji zawdzięczam trzem osobom. Mourinho dał mi minuty, Carlo zaufanie, a Vicente mnie powołał i ściągnął do Realu Madryt, kiedy miałem dziesięć lat.

Opowiedz nam tę historię.
Vicente był odpowiedzialny za szkółkę. Ja grałem w Complutense Alcalá de Henares. Del Bosque otrzymał informacje od Bravo, skauta w Alcali, i nie przestawał dzwonić do mojego ojca. W końcu przeszedłem tam. Teraz umożliwił mi debiut w reprezentacji.

Wychowanek, który gra w Realu Madryt. Sprawiłeś, że marzenie stało się możliwe.
Wiemy, że wychowankowi trudno przebić się w Realu Madryt. Jesteśmy w najlepszej drużynie na świecie, która dokonuje świetnych transferów. Mamy teraz bardzo dobry projekt, z młodymi zawodnikami, z Hiszpanami i wychowankami. To niesamowity sezon. Ja rywalizuję ze znakomitymi środkowymi obrońcami i daję z siebie wszystko.

I otrzymujesz szanse od Ancelottiego.
Dostaję minuty. Z Ancelottim wszystko dobrze wygląda w tym sezonie. Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym trenerem i drużyną, którą stworzył. Zobaczymy czy uda nam się zagrać tak wspaniały sezon, jakiego oczekujemy.

Od dziecka marzyłeś o grze w Realu Madryt, zadebiutowałeś w reprezentacji. Jaki jest teraz twój cel?
Moimi marzeniami była gra w Realu Madryt, reprezentacji Hiszpanii, zwycięstwo w Lidze Mistrzów i na mistrzostwach świata. Teraz moim celem jest umocnienie mojej pozycji w Realu Madryt i zdobycie Décimy. To jest nasz wspólny cel.

Co jest najlepsze u Ancelottiego?
Najbardziej nam się podoba, że Ancelotti lubi pracować z piłką. Chce, żebyśmy ją wyprowadzali z obrony. Nam się to podoba.

W Realu Madryt wiele się zmieniło. Odszedł Özil i przyszedł Bale.
Özil jest naszym przyjacielem i odszedł, ponieważ tak zdecydował on i tak postanowił klub. Przyszedł Bale, zawodnik niesamowity, szybki. Pomoże nam w realizacji naszych celów.

Casillas rywalizuje z Valdésem w reprezentacji i z Diego Lópezem w Realu Madryt. Jak sobie radzi z tą sytuacją?
Casillas jest najlepszym bramkarzem na świecie. Już to udowodnił. Real Madryt i Hiszpania zawdzięczają Ikerowi wiele zwycięstw. Víctor również jest znakomity i walczy o miejsce w składzie. Na koniec decyzje podejmuje trener. Teraz Vicente stawia na Ikera i trzeba to uszanować. Myślę, że nawet Víctor mówi, że Casillas jest najlepszy. Z Diego Lópezem sytuacja jest taka sama. Obaj są moimi kolegami w Realu Madryt, a decyzje podejmuje trener.

Kto jest twoim wzorem środkowego obrońcy?
Ramos jest moim wzorem, zawodnikiem, na którym skupiam się w każdym meczu. To, że mam go u swojego boku jest najlepszą rzeczą, jaka mogła mi się przytrafić. Ma charakter, ambicje i walczy za ten klub.

Rywalizujesz także z Pepe i Varane’em.
Pepe trafił tutaj za 30 milionów. Ludzie wątpili w niego, a jego postawa była spektakularna. Udowodnił, że jest znakomitym środkowym obrońcą, szybkim, silnym i agresywnym. Od niego również się uczę. Boom Varane’a nastąpił w poprzednim sezonie. Potrafi grać głową, jest szybki i umie przerywać akcje rywali. Rywalizuję z trójką spośród najlepszych środkowych obrońców na świecie.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Wywiady

Komentarze

2013.09.14, godz. 08:47, barthezz#1
Dla mnie i tak lepszy od Ramosa jest Pepe.
2013.09.14, godz. 05:42, Hiro
Pomijając to że Ramos i Pepe to dwaj najlepsi środkowi obrońcy na świecie według mnie, Nacho super odparł media pokazując to, że podchodzi bardzo profesjonalnie do swojej roli w klubie. To prawdziwy Madrytista :) Serce pełne bieli aby tak dalej powodzenia :) iHala Madrid :)
2013.09.14, godz. 03:20, BadBoy20
drewniak:)
2013.09.14, godz. 01:14, yadin
To w ogóle bardzo fajnie, że Nacho, nie mając pewnego miejsca w Realu, zagrał już w naszej reprezentacji. Wiele sobie obiecuję po tym chłopaku.
2013.09.14, godz. 00:25, tysiak
MYSZa7

Zastanowiłeś się chociaż przez chwilę że to może TY źle patrzysz?
2013.09.13, godz. 23:58, kobalto
Ramos to taki Puyol dla RealU
2013.09.13, godz. 23:43, Presidente
trochę beka, że nachosek zadebiutował szybciej niż isco
2013.09.13, godz. 23:41, pitun2410
Miejmy nadzieję że jutro zarówno Nacho jak i Carvajal pokażą się z dobrej strony i udowodnią swoją wartość. Są młodzi i na pewno drzemie w nich ogromny potencjał.
2013.09.13, godz. 23:36, Qbens
Powodzenia jutro Nacho . Takie mecze to dla niego wyśmienita okazja żeby pokazać co potrafi bo przy takich graczach jak Ramos , Pepe . Varane może być o to ciężko na dłuższym dystansie .
2013.09.13, godz. 23:17, MYSZa7
nie widać

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama