Złej passy ciąg dalszy…

Real Madryt Castilla 2:4 Numancia

Castilla podejmowała Numancię z nadzieją na przełamanie złej passy. Taki sam cel mieli również goście, który nie zaznali smaku zwycięstwa od ponad sześciu tygodni. Od początku sezonu nie potrafili też wygrać na wyjeździe. Derik i Álex zapewniali przed meczem, że dadzą z siebie wszystko, ale co innego mogliby mówić. Wszystko miało się okazać na boisku.

Ledwo kibice zdążyli usiąść na trybunach Estadio Alfredo Di Stéfano, a już musieli patrzeć, jak ich ulubieńcy tracą bramkę. Autorem gola był Natalio. Castilla przejęła inicjatywę z nadzieją na odrobienie strat i udało się w 22. minucie. Jesé zapisał na koncie asystę, a Óscar Plano głową wpakował piłkę do siatki. Gdy na tablicy świetlej widniał wynik 1:1, to goście zaczęli przeważać. Tylko dzięki znakomitym interwencjom Jesúsa i Ivána rezultat do przerwy nie uległ zmianie.

Druga część meczu również rozpoczęła się od bramki, ale tym razem dla gospodarzy. Na listę strzelców wpisał się Borja. Wydawało się, że w końcu wszystko wróciło na dobre tory, ale ledwie minęło pięć minut i znów mieliśmy remis. Swojego drugiego gola zdobył Natalio. Obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany i, jak się później okazało, lepszego nosa miał trener gości, Pablo Machín Díez. Na murawie pojawił się Del Pino, który w 78. minucie pokonał Jesúsa. Nadzieję gospodarzy na korzystny wynik rozwiał chwilę potem Regalón. Później jeszcze Denis uderzył w poprzeczkę i stało się jasne, że Castilla nie wygra szóstego meczu z rzędu.

Kolejna porażka i znów dużo straconych goli, a przecież dopiero co tydzień temu udało się po raz pierwszy zachować czyste konto. Na szczęście drużyny ze strefy spadkowej potraciły punkty i podopieczni Torila ciągle mają trzy punkty zapasu. Patrząc na wszystkie zespoły, które są w tym sezonie beniaminkami, Castilla nie wypada tak źle. Królewscy zgromadzili na koncie 17 oczek, tyle samo co Lugo. Lepsza jest tylko Ponferradina (19 punktów). Mirandés (12 punktów) zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli. W następnej kolejce Castilla zmierzy się na wyjeździe z Murcią.

Real Madryt Castilla – Numancia 2:4
0:1 Natalio 2’
1:1 Óscar Plano 22’