Castilla wygrywa z Getafe B

Cenne zwycięstwo podopiecznych Torila

Do meczu z rezerwami Getafe Castilla podchodziła po kanonadzie z Coruxo (6:0). Co więcej, podopieczni Torila byli jak dotąd najlepszą wyjazdową drużyną w lidze. Z drugiej strony gospodarze wygrali ostatnie cztery spotkania, a fakt podejmowania u siebie lidera jeszcze zwiększał apetyty w madryckiej prowincji.

Od początku meczu Getafe postawiło trudne warunki. Gola otwierającego strzelili jednak gracze Castilli. Na uderzenie zza pola karnego w 19. minucie zdecydował się Denis, a piłka wpadła do siatki obok zasłoniętego, przynajmniej tak się wydaje, bramkarza miejscowych. Piłkarze nie cieszyli się zbyt długo, ponieważ już kilka minut później do remisu doprowadził Uriarte, dobijając futbolówkę do pustej bramki po wcześniejszej dobrej interwencji Jesúsa. Ale utrata bramki nie podziałała na Castillę zniechęcająco. Już w 30. minucie do siatki trafił Jesé, który doskonałym, precyzyjnym strzałem wykończył podanie od Denisa i wyprowadził drużynę na prowadzenie.

Druga połowa toczyła się w takim samym tempie i ponownie to Castilla jako pierwsza cieszyła się z gola. Do bezpańskiej piłki na 25. metrze dopadł Joselu i strzałem z powietrza trafił przy słupku bramki strzeżonej przez bezradnego Arenasa. Spotkanie jednak trzymało w napięciu do samego końca. Po niewykorzystanej okazji na 4:1 przez Óscara Plano nadzieję na punkt dał Getafe w 88. minucie Flores, wykorzystując jedenastkę po wcześniejszym faulu Nacho. Złudzeń miejscowych pozbawił jednak w 90. minucie wprowadzony chwilę wcześniej za Joselu Morata, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Juanfrana.

Po dwudziestu czterech kolejkach Castilla prowadzi w tabeli z pięćdziesięcioma punktami na koncie. W następnym meczu podopieczni Torila podejmą na własnym stadionie ostatni w tabeli Montańeros.