Manchester i Barcelona już w półfinałach Ligi Mistrzów

Znamy pierwszych półfinalistów

Manchester United 2:1 Chelsea

1:0 Javier Hernández 43', 1:1 Didier Drogba 77', 2:1 Park Ji-Sung 77'

Od pierwszego gwizdka sędziego Olegario Benquerancy kotłowało się na murawie Old Trafford i pod obiema bramkami angielskich rywali. Celu, czyli zdobycia gola, pierwsi dopięli gospodarze - ładna kombinacja podań na prawym skrzydle w wykonaniu O'Shea i Giggsa, wiekowy Walijczyk dośrodkowuje płasko w pole karne, tam piłkę, z dwóch metrów, pod poprzeczkę, przy długim słupku, pakuje meksykański Chicharito.

Początek drugiej połowy spotkania był mniej żywiołowy, z lekkim wskazaniem na "Czerwone Diabły". Na 20 minut przed zakończeniem rywalizacji czerwoną kartką ukarany został Ramirez. Chelsea kończyła mecz w dziesięciu.

Londyńczykom nadzieję na krótką chwilkę przywrócił Didier Drogba. Przyjął na klatkę piersiową świetne podanie z głębi pola od Michaela Essiena, obrócił się z piłką w powietrzu, kilka kroków i strzał na bramkę Van der Saara. 1:1.

Remis trwał niecałą minutę - błyskawicznie odpowiedzieli gospodarze celnym uderzeniem Park Ji-Sunga i rywalizacja została rozstrzygnięta.

Manchester United: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidic, Evra - Nani (75. Valencia), Carrick, Giggs, Park - Rooney, Hernandez.

Chelsea: Cech - Ivanovic, Alex (82. Ferreira), Terry, Cole - Ramires, Essien, Lampard - Anelka (61. Kalou), Torres (46. Drogba), Malouda.

Sędzia: Olegario Benqueranca.

Szachtar Donieck 0:1 FC Barcelona

0:1 Leo Messi 43'

W tej samej minucie, co pierwsza bramka w Manchesterze, padł i otwierający wynik gol w Doniecku. Tyle, że dla gości, a jego autorem był rzadko kiedy zawodzący Leo Messi.

W drugiej połowie spotkania na Ukrainie żółtą kartkę ujrzał Gabriel Milito.

Tym samym drużyna z Katalonii zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Realu z Tottenhamem (4:0 przed tygodniem), a Manchester United z lepszym z pary Inter Mediolan - Schalke (2:5 w pierwszym meczu).

Barcelona: Valdés; Alves, Piqué (Milito, min.70), Sergio Busquets, Adriano, Mascherano, Xavi (Pedro, min.66), Keita, Afellay, Villa (Jeffren, min.75), Messi.

Sędzia: Florian Meyer (Niemcy).