Nieskuteczna Ghana, waleczna Australia

Australia 1-1 Ghana
1-0 Brett Holman 11'
1-1 Asamoah Gyan 25'

W drugim spotkaniu grupy D piłkarze Ghany zremisowali z graczami Australii 1-1, mimo że Kangury przez 65. minut grała w dziesiątkę. Przypomnijmy, że we wczorajszym meczu w tej grupie Serbia wygrała z Niemcami 1-0.

Drużyna z antypodów, po wysokiej porażce w pierwszym meczu z Niemcami, rozpoczęła to spotkanie zaskakująco dobrze. W 11. minucie na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Mark Bresciano. Po jego uderzeniu błąd popełnił Richard Kingson. Bramkarz Wigan Athletic zamiast sparować piłkę w bok, odbił ją przed siebie. Do futbolówki dopadł Brett Holman i mocnym strzałem pod poprzeczkę umieścił ją w siatce.

Australijczycy nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo. W 24. minucie Harry Kewell zablokował strzał Asamoah Gyana... ręką. Roberto Rosetti pokazał pomocnikowi Galatasaray czerwoną kartkę i podyktował rzut karny dla Ghany. Po raz drugi na tym Mundialu do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Asamoah Gyan i po raz drugi się nie pomylił.

W drugiej połowie wynik spotkania nie uległa zmianie. A wszystko dzięki świetnej grze obu bramkarzy. Mark Schwarzer obronił kilka groźnych strzałów z dystansu, a Richard Kingson popisał się świetną interwencją w sytuacji sam na sam z Wilkshirem.

Gdyby Ghana wygrała to spotkania mogłaby być już o krok od awansu do 1/8 finału, a tak przyjdzie im walczyć o wyjście z grupy z Niemcami. Australia również zachowuje matematyczne szanse na awans do kolejnej fazy, ale żeby tego dokonać musi pokonać Serbów i trzymać kciuki za Ghanę, by ta wygrała z Niemcami.

Skrót spotkania

Ghana: Richard Kingson - John Pantsil, Jonathan Mensah, Lee Addy, Hans Sarpei - Anthony Annan, Kwadwo Asamoah (77. Sulley Muntari), Kevin-Prince Boateng (88. Matthew Amoah), Andre Ayew - Asamoah Gyan, Prince Tagoe (56. Quincy Owusu-Abeyie)

Australia: Mark Schwarzer - Lucas Neill, Craig Moore, Brett Holman (68. Joshua Kennedy), Luke Wilkshire (84. Nikita Rukavytsya) - Marco Bresciano (66. Scott Chipperfield), Jason Culina, Carl Valeri, Brett Emerton - Harry Kewell, David Carney

: Craig Moore (Australia) - Lee Addy, Jonathan Mensah, Anthony Annan (Ghana)