Oceny zawodników po meczu z Sevillą

Jak grali nasi?

Występ zawodników Realu Madryt w spotkaniu z Sevillą oceniają redaktorzy Klatus i Qras. Skala 1-10.

Iker Casillas
Klatus: Gdyby nie Hiszpan wynik tego meczu odzwierciedlałby jego przebieg, przegralibyśmy różnicą przynajmniej trzech goli. 9

Qras: Słowa są zbędne. 9

ŚREDNIA: 9

Sergio Ramos
Niczym specjalnym nie wyróżnił się w ofensywie, poza zmarnowaniem dogodnej sytuacji w ostatnich sekundach meczu, w obronie kilka razy dał się ograć, ale z reguły interweniował prawidłowo. 6

Czasy, gdy dominował na prawej flance na całej jej długości są przeszłością. Pozostaje żywić nadzieję, że kiedyś wrócą. Wczoraj Perotti powrót do rodzinnej Sevilli zamienił Ramosowi w koszmar. Gdyby chociaż strzelił w końcówce lub odegrał do nieobstawionego Kaki... 4

ŚREDNIA: 5

Pepe
Obok Casillasa najlepszy piłkarz w barwach Królewskich, dwoił się i troił byśmy nie stracili kolejnych goli, na dodatek sam strzelił bramkę. 8

Wreszcie zdobył pierwszego gola w barwach Realu, szkoda, że radość została przesłonięta porażką. Raz dał się ograć Negredo, raz niefrasobliwie przeciął podanie i piłka trafiła do Fabiano. Poza tym bardzo dobry mecz w defensywie, gdyby nie Pepe (i Albiol i Casillas), byłby pogrom. 8

ŚREDNIA: 8

Raúl Albiol
Kilka razy dał się ograć Navasowi, gdy ten mijał już Marcelo, pozwolił dośrodkować Negredo do Perottiego, ale jego strzał w jakiś nieziemski sposób obronił Iker. Poza tymi wpadkami rozegrał bardzo dobry mecz, dobrze powstrzymywał rozpędzonych graczy z Sewilli i wygrał kilka pojedynków główkowych w naszym polu karnym. 7

Raz pozwolił Negredo na dośrodkowanie, dzięki czemu Iker mógł popisać się interwencją sezonu. Miał kilka świetnych interwencji i gdyby nie on (i Pepe i Casillas), byłby pogrom. Chociaż nie zawsze wyglądał pewnie w powietrznej walce. 7

ŚREDNIA: 7

Marcelo

Zaczął dobrze to spotkanie, oddał dwa niezłe strzały, ale z minuty na minutę grał coraz gorzej. Zawinił przy pierwszym golu, kiedy nie upilnował Navasa, który przez cały mecz robił z Brazylijczykiem co tylko chciał. 2

"Zrobię ci z dupy jesień średniowiecza" - powiedział Marcellus Wallace do Zeda w Pulp Fiction Quentina Tarantino. To samo zrobił wczoraj Navas z Marcelkiem. Jeżeli Marcelek pozbiera się z kawałków i kawałeczków leżących na murawie w Sewilli, pod koniec listopada Messi zrobi mu z d... zimę średniowiecza. 2

ŚREDNIA: 2

Mahamadou Diarra
Malijczyk pierwszy raz w tym sezonie wybiegł w podstawowym składzie i pokazał wszystkim, że powinien w nim wybiegać zdecydowanie częściej. Gdy ktoś przerywał akcję graczy Sevilli w środku pola to był nim właśnie Mahamadou, wygrał sporo pojedynków powietrznych, nie tracił piłek, dobrze podawał i biegał za dwóch.7

Harował ciężko, w defensywie, pomocy, czasami zapędzał się pod bramkę. Nawet brał się za rozgrywanie. Walczył z Zokorą i Renato, pokazał kilka zagrań, o których wykonanie ciężko go było podejrzewać. I to wszystko w pierwszym meczu po ciężkiej, prawie rocznej kontuzji. Jak tu nie lubić naszego Czarnucha.:) 7

ŚREDNIA: 7

Xabi Alonso
Poza jednym groźnym strzałem na bramkę Palopa nie wyróżnił się w ofensywie niczym więcej, pozostałe jego uderzenia albo trafiały w trybuny, albo w któregoś z graczy Sevilli. Nie dyrygował grą Realu tak jak powinien, jedynie przez kilka minut zagrał na niezłym poziomie. 4

Momentami dramatycznie słaby, notorycznie tracący piłki i niecelnie strzelający. Od wielkiego dzwonu pokazywał zagranie na miarę oczekiwań, a przez większość czasu prezentował się po prostu bardzo przeciętnie. 5

ŚREDNIA: 4,5

Guti
Pierwsza połowa w wykonaniu drugiego kapitana Królewskich była bardzo słaba, zanotował kilka strat i niedokładnych podań, które albo trafiały pod nogi któregoś z graczy z Andaluzji albo trafiały w te sektory boiska gdzie nie było nikogo z graczy Realu. W drugiej połowie nieco się poprawił, próbował brać ciężar gry na swoje barki, rozgrywać piłkę, zanotował kilka dobrych podań. 5

Znajomy, który niedawno nieszczęśliwie stracił ząb, mówił, że podczas pierwszej połowy meczu, oglądając Gutka, odczuwał bóle fantomowe. W drugiej już było trochę lepiej. Asysta do Pepe. 5

ŚREDNIA: 5

Kaká
Bardzo słabe zawody w wykonaniu Kaki, nie pokazywał się do gry, a gdy już miał piłkę przy nodze to albo porywał się na trzech lub czterech piłkarzy Sevilli i głupio ją tracił albo niecelnie podawał. Jedyne za co można go pochwalić to akcja z ostatniej minuty, kiedy wyłożył piłkę Ramosowi, ale ten niestety spudłował. 3

Kakuś, idź do kościoła, daj na mszę, pomódl się do Boga, proś o lepszą formę, a przede wszystkim o znalezienie swej boiskowej tożsamości w tej drużynie. I żona też niech się pomodli. 5

ŚREDNIA: 4

Raúl
Jak zwykle sporo biegał, cofał się po piłkę i poza akcją gdzie w polu karnym Palopa podał piłkę do Benzemy, był zupełnie niewidoczny. To no był odpowiedzialny za pilnowanie Renato w polu karny, gdy ten zdobył bramkę. 3

Jak mówił komentujący mecz Roy Hudson w stacji GOLTV, "jeżeli już się Raúl wracasz do defensywy i bierzesz udział w obronie dośrodkowania, to pilnuj do końca gościa, za którym się do tej obrony wróciłeś (Renato), a nie odchodź od niego na kilka metrów w finalnym momencie akcji, bo zachowałeś się jak junior". Pod bramką rywala równie nieudolny. 3

ŚREDNIA: 3

Karim Benzema
Przez kilkanaście minut pierwszej połowy zastanawiałem się czy Francuz w ogóle przebywa na boisku do momentu gdy fatalnie spudłował po podaniu El Siete, po czym znów gdzieś zniknął i można było go dostrzec dopiero gdy zmieniał go Higuaín. 2

Karim, Karim i nic nie pokazalim. Piłka służy do tego, żeby w nią trafiać. Wiesz o tym Karim, tyle że z niewytłumaczalnych powodów czasami tego nie robisz. 3

ŚREDNIA: 2,5

Gonzalo Higuaín

Jego wejścia wniosło trochę ożywienia w naszej grze, przynajmniej na moment. Próbował akcji indywidualnych, strzałów, widać było że zależało mu na tym zwycięstwie zdecydowanie bardziej niż kilku jego kolegom. 6

Przynajmniej starał się bardziej niż Benzema i Raul, chociaż nic z tego nie wynikło. 5

ŚREDNIA: 5,5

Rafael van der Vaart i Esteban Granero - grali zbyt krótko, by ich oceniać.

ŚREDNIA ZESPOŁU: 5,2

Trener Manuel Pellegrini
Źle dobrana taktyka, złe zmiany i brak reakcji na słaba grę zespołu po przerwie. Czemu od początku nie zagrał Granero, który mógłby pełnić rolę skrzydłowego, przez co nie pchalibyśmy się nieustannie środkiem pola, a skrzydłowi Sewilli nie mieliby tyle miejsca? Czemu z boiska zszedł jeden z lepszych zawodników w naszych szeregach, Diarra? Czemu Pellegrini nie dokonał pierwszych zmian na samym początku drugiej połowy? Brak Ronaldo i Lassa nie jest usprawiedliwieniem, bo jak sam trener twierdzi „skład jest wystarczająco szeroki, by łatać dziury”. 3

Wiadomym było, że Sevilla, mając Navasa, Perottiego i Capela będzie atakować skrzydłami. Odpowiedzi na to Real nie miał żadnej. W ataku z kolei pchaliśmy się środkiem, tam, gdzie najgęściej. Wiem, że w składzie mamy tylko jednego zawodnika potrafiącego zagrać jak klasyczny skrzydłowy i akurat on był kontuzjowany. Rozumiem, że Marcelo i Ramos mieli pełne nogi roboty w defensywie. Ale trzeba było coś wymyślić, a nie grać to, co zawsze i czekać na błysk któregoś z zawodników. Pierwszy poważny egzamin oblany, Manuel. 4

ŚREDNIA: 3,5

Sędzia Iturralde González
Dobrze zapanował nad sytuacją, w której doszło do spięcia między Gutim, Zokorą i Perottim. Pokazał siedem żółtych kartek i były to prawidłowe decyzje, panował nad wydarzeniami na boisku. Zastrzeżenia można mieć jedynie do jego asystentów, którzy kilka razy podnosili chorągiewkę, sygnalizując spalone, których czasem nie było. 7

Uspokajał sytuacje i gasił zapędy krewkich rywali (choćby sytuacja z Konko i Gutim). 7