/ defensacentral.com

Undiano Mallenco - el cazador Sergio Ramosa

Kantabryjczyk pokazał prawemu obrońcy Królewskich już dwie czerwone kartki

Jeżeli jest jakiś zawodnik, który musi szczególnie uważać na poczynania arbitra jutrzejszego spotkania Realu Madryt z FC Barcelona, pana Undiano Mallenco, to tym piłkarzem z pewnością jest Sergio Ramos. Od kiedy Sergio reprezentuje barwy Los Blancos, ujrzał już osiem czerwonych kartek w Primera Divisón, a dwie z nich pokazał mu właśnie sędzia z Kantabrii. Mallenco jest obok Iturralde Gonzáleza rozjemcą, który najczęściej karał czerwonym kartonikiem prawego defensora Królewskich.

Pierwsze starcie Ramosa i Mallenco miało miejsce w 2005 roku. Real Madryt rozgrywał swoje spotkanie na Estadio Anoeta z Realem Sociedad, a Undiano Mallenco, przy stanie 2:0 dla gospodarzy, za ostry faul pokazał wychowankowi Sevilli drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i wydalił młodego obrońcę z placu gry. Ostatecznie Los Merengues zremisowali w dramatycznych okolicznościach mecz w stosunku 2:2. Następne spotkanie tych panów odbyło się już w sezonie 2006/2007, gdy w październiku na Estadio Santiago Bernabéu przyjechało Atlético Madryt. Ramos ujrzał w 50. minucie meczu, całkowicie zasłużenie, żółtą kartę za umyślne zagranie ręką w polu karnym rywala, zaś 12 minut później, po dyskusyjnym faulu na Fernando Torresie, pan Undiano Malleno pokazał Ramosowi drugą żółtą kartkę i od tego momentu gospodarze grali w dziesiątkę. Nie zmieniło to jednak wyniku spotkania, który od 36. minuty brzmiał 1:1.