ACB: Kolejne zwycięstwo

Wyjazdowe 79:81 z Ricoh Manresa

Kolejny thriller z udziałem sekcji koszykarskiej Realu Madryt i kolejne, dziewiąte już z rzędu zwycięstwo w lidze. Cztery wygrane więcej od DKV Joventutu dają nam stosunkowo komfortową sytuację i ogromne szanse na pierwsze miejsce w lidze w sezonie regularnym. Tym razem najlepszymi strzelcami byli Reyes (15) oraz Mumbrú (19).

Pierwsza kwarta zdecydowanie nie zapowiadała końcowego sukcesu. Gospodarze mieli sporą przewagę i zakończyli pierwsze 12 minut meczu wynikiem 18:10.

Aż do 27. minuty spotkania Real Madryt był pod punktową kreską. Dopiero kosz Raúla Lópeza dał nam prowadzenie 53-51, a osiem zdobytych punktów z rzędu bez strat własnych było impulsem ku zwycięstwie.

W trzeciej kwarcie gospodarze zacieśnili szyki obronne sprawiając podopiecznym Joana Plazy wiele kłopotów. Utrzymywaliśmy prowadzenie ale różnica wynosiła nie więcej niż 2 do 4 punktów.

Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. Tunceri trzykrotnie trafił nam z rzutów osobistych, Manresa nie wykorzystała ostaniego rzutu osobistego w końcówce, a piłka zebrali z tablicy koszykarze Realu Madryt. Pierwsze miejsce w lidze w sezonie regularnym i zapewnienie sobie awansu do przyszłorocznej edycji Euroligi coraz bliżej.

79 - Ricoh Manresa (18+22+19+20): Rodríguez (9), Martínez (19), Bailey (2), Rubio (8), Asselin (10) - Hernández (5), Espil (13), Callahan (-), Alzamora (7), Sánchez (4), Grimau (-), Rey (2).
81 - Real Madryt (10+24+28+19): Llull (3), Tunçeri (10), Iturbe (3), Mumbrú (18), Reyes (15) - Sekulić (6), Smith (8), Hervelle (7), López (11), Pelekanos (-).