Zmień

7 Eden Hazard

Lewy skrzydłowy, 29 lat

Informacje

 • Pełne nazwisko: Eden Michael Hazard
 • Urodzony: 07.01.1991 (La Louvière)
 • Obywatelstwo: Belgia
 • Wzrost: 175 cm
 • Waga: 74 kg
 • Mocniejsza noga: obunożny
 • Stan cywilny: żonaty z Natachą Van Honacker
 • Dzieci: synowie Leo, Samy, Yanis i Santi
 • Agent: Thierry Hazard
 • Sponsor: Nike

Biografia

Na początku lata 2019 roku nadszedł czas na rozpoczęcie nowej ery w historii Realu Madryt. 13 czerwca oficjalnie zaprezentowany został Eden Hazard, który ma zostać główną postacią nowego projektu pod wodzą Zinédine'a Zidane'a. Oczywiście nikomu, kto nie urodził się wczoraj, nie trzeba przedstawiać Belga, ale pokrótce opiszemy jednak losy jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

Hazard przyszedł do Realu Madryt w glorii zawodnika, który w swoim ostatnim meczu w koszulce Chelsea zapewnił londyńskiemu klubowi zwycięstwo w Lidze Europy po recitalu przeciwko Arsenalowi. W barwach The Blues błyszczał wiele lat dzięki swojemu dryblingowi, szybkości i niezwykle ważnym bramkom. Potrafi stworzyć przewagę, grając na każdej pozycji w ataku i gra najlepiej, gdy występuje w roli lidera. Tak było chociażby na Mistrzostwach Świata w Rosji, gdzie odebrał Srebrną Piłkę, a ponadto został włączony do jedenastki roku FIFPro.

Od kiedy przyszedł do Chelsea w 2012 roku po fantastycznym sezonie w Lille, z londyńskim klubem wygrał dwukrotnie mistrzostwo Anglii, Puchar Anglii, Puchar Ligi oraz dwukrotnie Ligę Europy. Czterokrotnie znajdował się w drużynie sezonu, w kampanii 2013/14 został wybrany Młodym Zawodnikiem Roku, a sezon później otrzymał już statuetkę dla Piłkarza Roku. Belg zdecydowanie wyróżnia się przyspieszeniem i drygiem technicznym, dzięki któremu potrafi niemal z każdej opresji wyjść cało, a jego najlepsze w karierze liczby z ostatniego sezonu w Anglii tylko pokazują, że mamy do czynienia z dojrzałym piłkarsko zawodnikiem, który jest gotów, by wejść na najwyższy poziom. W 52 spotkaniach strzelił 21 goli i zanotował 15 asyst.

Hazard po wielu latach spędzonych w Chelsea spełnił wreszcie swoje marzenie o grze w Realu Madryt. Trzeba też zaznaczyć, jak dojrzale zachował się Belg w całej sytuacji, od początku będąc fair w stosunku do byłego klubu, jak i jego kibiców. W czerwcu 2019 roku rozpoczął nową drogę, której długo nie mógł się doczekać.

Kontuzje w barwach Realu Madryt

 • Kontuzja mięśnia prostego uda w lewej nodze Belg nabawił się urazu na ostatnich zajęciach przed pierwszym ligowym meczem, ale wrócił już do treningów z drużyną.
 • Niekompletne mikropęknięcie w kostce prawej nogi Belg został brzydko sfaulowany w meczu z PSG. Wstępnie podano diagnozę o stłuczeniu wokół stawu skokowego, a po 9 dniach poinformowano, że w miejscu urazu doszło do mikropęknięcia. Do wykrycia 3-milimetrowego pęknięcia ostatecznie potrzebowano aż 7 badań. Atakujący wznowił już pełne treningi z drużyną.
 • Pęknięcie w dolnej części prawej kości strzałkowej. Belg nabawił się urazu w meczu ligowym z Levante. Jest to bardzo podobna kontuzja do tej, przez którą pauzował ostatnio przez dwa miesiące. Ostatecznie zdecydowano się na operację, po której atakujący miał pauzować minimalnie 2 miesiące. Zabieg w Dallas odbył się 5 marca. Po wznowieniu treningów wykonuje na razie wszystkie ćwiczenia jak koledzy i uczestniczy w wewnętrznych gierkach..
 • braki w formie fizycznej Piłkarz nie rozpoczął przygotowań w pełnej dyspozycji i obecnie pracuje nad zbudowaniem formy. W ostatnich dniach zawodnik pracuje już normalnie z grupą.