Szachtar wygrywa przed wizytą Królewskich

Szachtar Donieck pokonał SK Dnipro-1 1:0 w 11. kolejce ligi ukraińskiej. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Tetê.

Szachtar Donieck, najbliższy rywal Realu Madryt w Lidze Mistrzów, wygrał 1:0 wyjazdowe starcie z SK Dnipro-1 w ramach 11. kolejki ligi ukraińskiej. Po tym zwycięstwie podopieczni Luísa Castro umocnili się na drugim miejscu w tabeli i do zajmującego pozycję lidera Dynama Kijów tracą trzy punkty.

Mecz od pierwszej do ostatniej minuty toczył się pod dyktando zawodników Szachtara, którzy utrzymywali wysokie tempo gry i stwarzali sobie kolejne okazje bramkowe. Ten jedyny gol padł jednak dopiero w 88. minucie spotkania. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Tetê, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Marquinhosa Cipriano.

We wtorek o 18:55 Szachtar podejmie Królewskich w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dla Ukraińców będzie to mecz o wszystko w kontekście awansu do 1/8 finału rozgrywek.

SK Dnipro-1 – Szachtar Donieck 0:1 (0:0)
0:1 Tetê 88' (asysta: Cipriano)

SK Dnipro-1: Jurczuk, Taylor, Safronow, Swatok, Łohinow, Dubinczak (62' Curikow), Kohut (81' Korkiszko), Jarmoluk (72' Krawczenko), Di Franco, Bułeca (73' Czyczykow) i Dowbyk.

Szachtar Donieck: Trubin, Dodô, Bondar, Matwijenko, Cipriano, Maycon (62' Kowałenko), Marcos Antônio (48' Alan Patrick), Tetê, Marlos (90' Stepanenko), Solomon (46' Taison) i Fernando.