Menu
/ as.com

Laso: Na tę chwilę nie planujemy transferów po odejściu Campazzo

Foto: Laso: Na tę chwilę nie planujemy transferów po odejściu Campazzo
Fot. Getty Images

Pablo Laso wziął udział w konferencji prasowej przed spotkaniem z CSKA w Moskwie. Powiedział między innymi, że Królewscy nie zamierzają sprowadzać nikogo w miejsce Campazzo.

– Rudy nie poleci z nami do Moskwy, musi odpocząć przez kilka dni. Odzyskaliśmy za to Taylora, który już w poprzednim tygodniu pracował z grupą. Causeur również jest gotowy. Jedynym nieobecnym jest Rudy.

– Pierwsze dwa czy trzy miesiące rozgrywek pokazały, że najwięcej przypadków zarażenia koronawirusem miały drużyny rosyjskie i te, które tam grały. Jest to powód do obaw, ale w tym momencie to nie jest moje największe zmartwienie.

– Bez Campazzo tracimy jednego zawodnika. Zawsze, gdy ktoś nie gra, tracisz coś ważnego. Jednak nie sądzę, żeby o sile zespołu stanowił jeden zawodnik, lecz cały kolektyw. Campazzo jest nie do zastąpienia. Jednego zawodnika nie może zastąpić innym.

– CSKA jest bardzo ofensywną drużyną, bardzo agresywną i grającą w wysokim rytmie.

– Plan bez Campazzo? Plan zawsze można stworzyć, ale później trudno go wykonać. Będziemy musieli wykonać pracę, żeby załatać brak jednego zawodnika, nie zmieniając przy tym stylu gry. Z całym szacunkiem dla Facu, który jest znakomitym rozgrywającym i graczem kreującym grę, Real Madryt dalej idzie swoją drogą. W plan zaangażowany jest cały zespół, nie polega to na tym, że Laprovíttola czy Alocén przejmą rolę Campazzo.

– Strata rozgrywającego jest najboleśniejsza, ponieważ on prowadzi grę i może mieć najwięcej wspólnego z trenerem. Jednak mam kilku graczy na tę pozycję. Brakowało mi Causeura, kiedy nie mógł grać, ale innym razem mogę go nie wystawiać, ponieważ ktoś inny w danym momencie prezentuje się lepiej.

– Wyjazd do Moskwy jest długi, a mecze tam należą do najbardziej skomplikowanych. Zawsze mierzymy się z wielką drużyną. W ostatnich latach rozegraliśmy tam wiele dobrych spotkań, ale były też złe. Ja skupiam się na tym, żebyśmy dobrze zagrali, wierzę w tę ekipę. Jeśli tego nie zrobimy, nie będziemy mieć szans.

– Temat transferów zawsze naznacza przyszłość. Jednak w tym momencie nie widzę tego z wielu powodów. Jednak zawsze powinniśmy obserwować rynek, ponieważ regulamin na to pozwala, nie tak jak w futbolu. Na tę chwilę, z powodu odejścia Campazzo, nie zamierzamy nikogo sprowadzać.

– Zła passa w Moskwie? Chciałbym tam wygrać, naprawdę, ale nie tylko po to, żeby przerwać serię. Chcę zająć dobre miejsce w sezonie zasadniczym. Jeśli wygram w Moskwie, a przegram inne mecze, nie awansuję nawet do play-offów. Chciałbym jutro po raz pierwszy wygrać w Moskwie, co do tej pory się nie udawało z różnych powodów.

– Odejścia Campazzo, Dončicia, Willy’ego Hernangómeza do NBA? Chciałbym, żeby ci wszyscy wielcy zawodnicy zostali w Realu Madryt, ale rozumiem, że szukają czegoś najlepszego dla siebie i rozumiem ich ambicję. To nie byłoby sprawiedliwe, gdybym powiedział, że mi się to nie podoba. Real Madryt wykonał wielki wysiłek, żeby ci zawodnicy się rozwinęli. Czuję wielką dumę z powodu kariery, którą mają, chociaż wkurza mnie, gdy grają przeciwko mnie. Wkurza mnie, kiedy oglądam ich w telewizji, a nie grających u mnie, ale to jest nie do uniknięcia, mimo że chciałbym ich mieć u siebie. Wkurza mnie, gdy jadę do Mediolanu i gramy przeciwko Chacho. Rozumiem ich ambicje i oglądam ich z uczuciem. Życzę im wszystkiego najlepszego, ponieważ oni wiele dali Realowi Madryt. Ja, jako trener, czuję dumę, że tak się rozwinęli, że zauważono ich w NBA. To bardzo dobrze świadczy o Realu Madryt.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!