/ KRot, Mateo

Bramka Mayorala, James z udziałem przy dwóch golach [VIDEO]

Borja Mayoral zdobył pierwszą bramkę w Serie A, a niezły występ w Premier League rozegrali James Rodríguez i Sergio Reguilón. Jak spisali się pozostali?

Wypożyczeni

Gareth Bale (Tottenham Hotspur)
Całe domowe spotkanie z Manchesterem City przesiedział na ławce rezerwowych. Koguty wygrały 2:0 i zameldowały się na pozycji lidera Premier League.

Brahim Díaz (Milan)
Milan po raz pierwszy od dekady wygrał na stadionie Napoli. Brahim przy zwycięstwie 3:1 nie miał udziału, bo cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Dani Ceballos (Arsenal)
Zanotował dość bezbarwne spotkanie z Leeds. Przed zdecydowaną większość drugiej połowy jego zespół grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Nicolasa Pépé i to drużyna Marcelo Bielsy wyraźnie dominowała nad Kanonierami. Ceballos więcej biegał za piłką, niż miał ją przy nodze. W defensywie spisywał się nieźle, choć niczym szczególnym się nie wyrżónił.
Ocena WhoScored: 7,6/10

Takefusa Kubo (Villarreal CF)
Niestety nadal nie cieszy się zaufaniem Unaia Eméry'ego w meczach ligowych. Tym razem przyszedł czas na spotkanie z Realem Madryt, macierzystą ekipą Kubo. Japończyk jednak na murawie pojawił się dopiero w 89. minucie, ale miał świetną okazję, by pokonać Courtois. Na szczęście dla kibiców Królewskich mu się to nie udało, ale i tak w ciągu tych czterech minut, które spędził na boisku, pokazał się z dobrej strony i defensywa Los Blancos musiała na niego uważać.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,1/10

Borja Mayoral (AS Roma)
Po dwóch golach w Lidze Europy przyszedł czas na premierowe trafienie w Serie A. Mecz z Parmą rozpoczął w pierwszym składzie i zdobył bramkę na 1:0. Miał też udział, mimo wszystko dość przypadkowy, przy golu Henricha Mychitariana. Mayoral zszedł w drugiej połowie i może być zadowolony ze swojego występu, zwłaszcza że poza akcjami bramkowymi mógł zaliczyć jeszcze kilka asyst. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 7,9/10

Reinier (Borussia Dortmund)
Nie znalazł się w meczowej kadrze na wyjazdowe spotkanie z Herthą, które Borussia wygrała 5:2.

Jesús Vallejo (Granada)
Wrócił do kadry po zarażeniu koronawirusem, ale Diego Martínez tym razem pozostawił go na ławce rezerwowych. Granada spisała się słabo i na własnym boisku przegrała z Realem Valladolid 1:3. W kolejnych spotkaniach Jesús powinien wrócić do wyjściowej jedenastki.

Sprzedani w letnim oknie transferowym

Miguel Baeza (Celta Vigo)
Celta przegrała na wyjeździe z Sevillą 2:4. Baeza przesiedział całe spotkanie na rezerwie, mimo że trener ostatecznie nie skorzystał ze wszystkich zmian.

Jorge de Frutos (Levante UD)
Zagrał od początku w meczu przeciwko Elche i spisał się dość średnio. Wystąpił bliżej prawej strony i był kompletnie niewidoczny. Tylko jeden wygrany pojedynek i jeden odbiór w ciągu 74 minut, które spędził na murawie. Niezbyt imponujący występ De Frutosa i kolejna strata punktów dla Levante, które zaledwie zremisowało 1:1 z niżej notowanym rywalem.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Dani Gómez (Levante UD)
Powoli musi przekonywać do siebie Paco Lópeza, bo na mecz z Elche wyszedł w pierwszym składzie i spędził na murawie 65 minut. Nie pokazał się jednak ze zbyt dobrej strony. Owszem, cztery wygrane pojedynki mogą robić wrażenie, ale w ostatecznym rozrachunku Levante po raz kolejny straciło punkty, a Gómez przez ponad godzinę na boisku w żaden sposób się nie wyróżnił.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,4/10

Achraf Hakimi (Inter Mediolan)
Zagrał 90 minut przeciwko Torino i był to niezwykły rollercoaster w wykonaniu Interu. W 62. stracili bramkę na 0:2, by ostatecznie wygrać 4:2. Nie był to jednak mecz Hakimiego. Oczywiście, dużo pracował i był aktywny w ofensywie, jednak w ogóle nie wchodził w indywidualne pojedynki z zawodnikami Torino, zanotował dwa odbiory, a jego celność podań była dość przeciętna (81%). Często był przy piłce i dawał opcje do rozegrania, ale nie był najistotniejszą postacią w remontadzie podopiecznych Conte, choć po interwencji VAR wywalczył rzut karny. Nie odpoczął również przed starciem z Realem Madryt, które zbliża się wielkimi krokami. Mimo wszystko Inter zdobył w końcu trzy oczka, więc jego występu nie możemy ocenić zbyt negatywnie.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Sergio Reguilón (Tottenham Hotspur)
Bardzo dobry mecz Reguilóna przeciwko bardzo mocnemu rywalowi. Z Manchesterem City Regui zagrał niezwykle odpowiedzialnie i był czujny w defensywie. Nie łamał linii, wygrał dwa pojedynki główkowe i trzykrotnie odbierał rywalom piłkę. Bardzo chętnie podłączał się do kontrataków Tottenhamu, a gdy Koguty przejmowały piłkę, dobrze się ustawiał i pomagał się przy niej utrzymać. Nie było tu żadnego nadzwyczajnego błysku, ale mimo to wychowanek Królewskich zagrał bardzo dobre spotkanie z wymagającym przeciwnikiem.
Ocena WhoScored: 7,2/10

James Rodríguez (Everton)
Zagrał 74 minuty z Fulham i choć nie może pochwalić się liczbami, może być zadowolony, przede wszystkim z tego, że jego zespół wygrał 3:2. Kolumbijczyk zanotował za to dwie asysty drugiego stopnia. Gole dla The Toffees możecie obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Óscar Rodríguez (Sevilla)
Spotkanie z Celtą Vigo rozpoczął na ławce, ale pojawił się na boisku w 81. minucie, gdy było  2:2. Sevilla wygrała 4:2, ale Óscar nie miał przy golach praktycznie żadnego udziału. Trudno więc rzetelnie oenić ten jego kolejny króciutki występ w zespole Julena Lopeteguiego.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,4/10

Javi Sánchez (Real Valladolid)
Po półtora miesiąca wrócił do gry, choć w starciu z Granadą zaliczył tylko epizod. W 77. minucie zmienił Pablo Hervíasa, a jego zespół – już z nim na boisku – powiększył prowadzenie i zdobył bramkę na 3:1, dzięki czemu zaliczył ważne zwycięstwo na wyjeździe. Dobrze, że problemy zdrowotne ma już za sobą.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Alberto Soro (Granada)
Mecz z Realem Valladolid zaczynał na ławce. Trener posłał go na murawę w 80. minucie. Czasu nie było zbyt wiele, ale Soro pokazał się z dobrej strony. Zaliczył jedno kluczowe podanie i kilka razy poprowadził akcję prawym skrzydłem.