Piąte zwycięstwo piłkarek

W 9. kolejce Ligi Iberdrola piłkarki Realu Madryt zanotowały piąte ligowe zwycięstwo w obecnym sezonie. Podopieczne Davida Aznara wygrały 3:0 z Realem Betis.

Piłkarki Realu Madryt pokazały się z bardzo dobrej strony na stadionie miejskim Felipe del Valle w Sewilli i pewnie pokonały 3:0 miejscowy Real Betis. Mecz został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie, a bramki zdobywały Aurélie Kaci, Marta Cardona i Kosovare Asllani, która z ośmioma trafieniami na koncie jest obecnie najlepszym strzelcem rozgrywek. Podopieczne Davida Aznara zanotowały przy tym swoje piąte zwycięstwo w Lidze Iberdrola i zbliżyły się do miejsc premiowanych awansem do Ligi Mistrzów.

Początek spotkania był wyrównany, ale wraz z upływem kolejnych minut coraz większą kontrolę na boisku zaczynały przejmować przyjezdne ze stolicy Hiszpanii. Wynik spotkania w 32. minucie otworzyła Kaci, która popisała się silnym strzałem sprzed pola karnego. Zaledwie siedem minut później bramkę na 2:0 zdobyła Cardona, która wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką rywali. W doliczonym czasie pierwszej połowy kropkę nad i postawiła z kolei Asllani.

Betis nie odpuścił i w drugiej połowie za wszelką cenę szukał bramki kontaktowej. Defensywa Las Blancas spisała się jednak na medal, a Misa ponownie zachowała czyste konto. Kolejny ligowy mecz piłkarek Realu Madryt za dwa tygodnie – do stolicy Hiszpanii przyjedzie zespół Sevilli. Pełną tabelę Ligi Iberdrola możecie zobaczyć tutaj.

Real Betis - Real Madryt 0:3 (0:3)
1:0 Aurélie Kaci (32')
2:0 Marta Cardona (39')
3:0 Kosovare Asllani (46')

Real Betis: Méline, A. Medina, A. González, E. Llamas (L. González, 36’), A. Salvador (Méndez, 79'), Altuve (Otermín, 53'), Nuria, R. Márquez, Dorine, P. Perea (Mari Paz, 53') i Á. Sosa.
Real Madryt: Misa, K. Robles (Olga, 62'), Peter, Kaci, Asllani, Jakobsson (Ubogagu, 77'), M. Cardona, Ivana (Claudia F., 55'), Teresa, M. Corredera i J. Martínez (Lorena, 77').