Menu
/ as.com

Real jest „ofiarą FIFA”

Foto: Real jest „ofiarą FIFA”
Fot. Getty Images

Po ostatnich siedmiu zgrupowaniach reprezentacji przynajmniej jeden zawodnik Realu Madryt wracał do Valdebebas z kontuzją. Teraz z gry w kluczowym momencie wypadają Sergio Ramos i Varane.

Real Madryt płaci swoim zawodnikom, a ich reprezentacje zwracają ich do klubu z kontuzjami. To udręka, z którą musiał mierzyć się Zinédine Zidane w ostatnich siedmiu przerwach na kadry. Od marca 2019 roku przy każdym wyjeździe na reprezentacje przynajmniej jeden zawodnik wracający do Valdebebas lądował prosto w gabinecie lekarskim. Ramos i Varane to ostatnie przykłady pecha, który nie opuszcza Królewskich i to w kluczowym dla zespołu momencie, przy niezwykle napiętym terminarzu. 

„Nie możemy nic zrobić”, powtarza w kółko zrezygnowany Zidane, kiedy za każdym razem jest pytany o wykorzystywanie swoich zawodników przez reprezentacje. Mimo że FIFA ubezpiecza piłkarzy na wypadek kontuzji, to straty sportowe są niepoliczalne i wydają się nie mieć końca. Od pierwszego pełnego sezonu z Zizou na ławce (2016/2017) plany drużyny legną w gruzach niemal przy każdej przerwie na kadry. Tamten sezon rozpoczął się od kontuzji Cristiano z finału Euro. W październiku 2016 roku na osiem spotkań wypadł Sergio Ramos, który doznał kontuzji kolana w meczu Hiszpanii z Albanią. Rok 2017 nie był wyjątkiem. W październiku Keylor Navas doznał urazu przywodziciela na zgrupowaniu reprezentacji Kostaryki. Kontuzja odnowiła się po powrocie do Madrytu, przez co bramkarz opuścił siedem spotkań.

Po powrocie Zidane’a do klubu, w marcu 2019 roku, Francuz musiał „mierzyć się” z siedmioma przerwami na mecze reprezentacji i po każdej z nich tracił jakiegoś zawodnika. Tuż po rozpoczęciu drugiego etapu pracy Zizou stracił Courtois, który doznał kontuzji na kadrze Belgii i musiał pauzować pięć spotkań. We wrześniu 2019 roku ze zgrupowania z kontuzjami wrócili Luka Modrić i Fede Valverde, w październiku Gareth Bale i ponownie Modrić, a w listopadzie James. Kolejna przerwa na kadry w trakcie trwania oficjalnych rozgrywek ligowych miała miejsce we wrześniu tego roku i na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii urazu doznał Marco Asensio. W październiku kontuzjowany z kadry wrócił Courtois. Po ostatniej przerwie z gry wypadają Ramos i Varane, którzy doznali urazów tego samego wieczora. 

Wykorzystywani do granic
Jeśli zawodnicy nie wracali do Valdebebas z kontuzją, to często byli na jej granicy. Tak było w październiku z Ødegaardem, który odczuwał ból w kolanie, jednak to nie przeszkodziło Larsowi Lagerbäckowi, by wystawić zawodnika w trzech kolejnych spotkaniach reprezentacji Norwegii. Efekt? Tuż po powrocie do Madrytu u Martina zdiagnozowano kontuzję mięśnia płaszczkowatego w prawej nodze, przez którą młody pomocnik przegapił sześć spotkań, w tym Klasyk. W rezultacie Ødegaard w bieżącym sezonie rozegrał 141 minut w Realu Madryt i 259 w reprezentacji Norwegii…

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!