Menu
/ as.com

Asenjo: Musimy być świadomi, że gramy przeciwko najlepszym

Foto: Asenjo: Musimy być świadomi, że gramy przeciwko najlepszym
Fot. Getty Images

Sergio Asenjo spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed sobotnim spotkaniem z Realem Madryt. Przedstawiamy wypowiedzi bramkarza Villarrealu.

– Motywacja? Myślę, że w tym roku motywację czerpiemy codziennie, było to widać ostatnio w sparingu z rezerwami, gdzie zdobyliśmy wiele bramek [pierwszy zespół pokonał rezerwy 5:0 – dop. red.]. W każdym meczu drużyna pokazuje powagę i wielkie chęci. Takie odczucie sprawia, że jesteśmy optymistami. 

– O co gramy? W krótkim czasie drużyna wypracowała już swoją tożsamość. To prawda, że w ostatnich sezonach było nam trudniej, ale w bieżącym sezonie zespół walczy w każdym meczu, czego najlepszym przykładem było spotkanie z Getafe. 

– W sobotę zagramy z najgorszym Realem Madryt w historii? Nie sądzę, by to był najgorszy Real Madryt, graliśmy już z nimi, kiedy mieli gorsze okresy, ale z pewnością będzie to trudne spotkanie. Wiemy, że po bolesnej porażce w Walencji będą chcieli zareagować już w tym meczu. To drużyny, które zawsze są na górze, mają najlepsze kadry i potrafią rywalizować. 

– Porażka z Barceloną na początku sezonu? Od tamtego spotkania wiemy, że trzeba lepiej rywalizować z tymi drużynami. Ten cios posłużył nam, by się poprawić. To wyszło nam na dobre, by zmienić pewne rzeczy. Każdy mecz z Realem jest inny i nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć w każdym momencie. Spotkania z Realem są trudne od pierwszej do ostatniej minuty. Grasz przeciwko najlepszym na świecie i to sprawia, że te mecze zawsze są bardzo trudne. 

– Możliwe braki kadrowe Realu? Lubię grać z najlepszymi, wolę, by wyszli wszyscy. Wiemy, że mają świetną kadrę, niezależnie kto wystąpi, dlatego musimy zagrać na naszym najlepszym poziomie, jeśli chcemy osiągnąć coś pozytywnego. 

– Mamy bardziej wszechstronną drużynę? Mamy przygotowanych wiele wariantów na spotkania, każdy przeciwnik jest inny, dlatego przegotowujemy różne rozwiązania. Wiemy, że z Realem nie możemy tracić piłek w środku pola i musimy być pewni, kiedy jesteśmy przy piłce. Później musimy wykorzystać nasze zalety i poszukać ich błędów. 

– Motywacja, by dokonać czegoś wielkiego? Najbardziej motywuje nas to, jak drużyna wychodzi na każdy mecz. Chcieliśmy złapać regularność i teraz ją mamy. Jesteśmy zadowoleni z codziennej pracy i to widać na twarzach kolegów. Zobaczymy, co zrobimy do świąt. Później łatwiej będzie określić nasz cel w dłuższym okresie. 

– VAR i kac po karnych Valencii? Mało rzeczy mnie niepokoi, przygotowujemy się do meczu z Realem jak zawsze i zapominamy o karnych. Takie rzeczy dzieją się we wszystkich meczach, nie spodziewamy się niczego odbiegającego od normalności. 

– Co będzie kluczowe w starciu z Realem? Pokazanie naszego najwyższego poziomu. Musimy twardo stąpać po ziemi i wiedzieć z kim gramy. Trzeba zagrać z pokorą, zdając sobie sprawę, że naprzeciwko masz jedną z najlepszych drużyn La Ligi.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!