/ Leszczu, Mateo

Bardzo dobry mecz Reguilóna, asysta Brahima [VIDEO]

Tej kolejki większość zawodników związanych niedawno z Realem Madryt nie będzie wspominało z wielką estymą. Z pozytywnych występów warto odnotować asystę Brahima oraz bardzo dobry mecz Reguilóna, który na dobre zadomawia się na lewej flance defensywy Tottenhamu.

Gareth Bale (Tottenham Hotspur)
Walijczyk wyszedł w pierwszym składzie na wyjazdowe starcie z West Bromwich, ale nie zdecydowanie nie zapisał się w pamięci. Był aktywny, ale poza tą aktywnością nie dał niemalże nic. W kluczowych momentach źle podawał, źle przyjmował czy też nie dochodził do piłki. Wygrał jeden pojedynek, a jego współpraca z Kane'em wyglądała coraz lepiej, ale nadal nie pokazuje poziomu, który dawałby mu niezaprzeczalne miejsce w jedenastce Tottenhamu. Zszedł z boiska w 78. minucie, a Koguty wygrały po golu Harry'ego Kane'a w 88. minucie.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Brahim Díaz (Milan)
Mecz z Hellasem Verona rozpoczynał na ławce rezerwowych. Trener posłał go awaryjnie na boisko w 78. minucie, ponieważ Milan przegrywał 1:2. Okazało się, że to był dobry ruch, ponieważ w doliczonym czasie gry Brahim zaliczył asystę przy trafieniu Ibrahimovicia. Poza tą akcją Hiszpan niczym się nie wykazał. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Dani Ceballos (Arsenal)
Mikel Arteta nie wystawił go od początku w meczu z Aston Villą, ale sięgnął po Ceballosa już w przerwie. Hiszpan zmienił Thomasa Parteya, ale nie uchronił Kanonierów przed porażką 0:3 u siebie. Dani może jednak być zadowolony przynajmniej z jednej akcji, wybił bowiem piłkę zmierzającą do bramki Bernda Leno. Poza tym był obok Tierneya najczęściej utrzymującym się przy piłce zawodnikiem Arsenalu w drugiej połowie, jednak w ofensywie cała drużyna była bezradna.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Takefusa Kubo (Villarreal CF)
Japończyk wciąż nie może złapać regularności w rozgrywkach ligowych. W trudnym, wyjazdowym meczu z Getafe zasiadł na ławce i na boisku pojawił się dopiero w 86. minucie, nie mając rzecz jasna żadnego wpływu na boiskowe wydarzenia. Żółta Łódź Podwodna wygrała 3:1.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Borja Mayoral (AS Roma)
Po świetnym występie w Lidze Europy (dwa gole z CFR Cluj) otrzymał szansę na grę od pierwszej minuty, ale jej nie wykorzystał. Roma wygrała wyjazdową potyczkę z Genoą, jednak Mayoral przez 61 minut nie zrobił nic godnego uwagi. Bohaterem rzymian został Henrich Mychitarian. Dzięki jego hat-trickowi goście wygrali 3:1. To właśnie Ormianin grał na „dziewiątce” pod nieobecność zakażonego koronawuirusem Edina Džeko i po zejściu z boiska Mayorala.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Reinier (Borussia Dortmund)
Sytuacja Brazylijczyka w Niemczech nie poprawia się, wręcz przeciwnie, jest coraz gorzej. Tym razem nie znalazł się nawet w meczowej kadrze na prestiżowy mecz z Bayernem. Nie chodziło o żaden uraz, decyzja wynikała z przyczyn sportowych. Borussia przegrała 2:3.

Jesús Vallejo (Granada)
Pozytywny wynik testu na koronawirusa sprawił, że Jesús nie mógł być brany pod uwagę w wyjazdowym meczu z Realem Sociedad. Granada zresztą wystawiła tam zupełnie rezerwowy skład i przegrała 0:2.

Sprzedani w letnim oknie transferowym

Miguel Baeza (Celta Vigo)
Celta zremisowała na wyjeździe z Eibarem 1:1. Baeza oglądał ten mecz tylko z ławki rezerwowych.

Jorge de Frutos (Levante UD)
Pojawił się na boisku w domowym meczu z Alavés w 63. minucie i zaprezentował się całkiem nieźle. Na pewno rozruszał nieco środek pola Levante. Wygrał trzy pojedynki indywidualne i sporo pracował w defensywie. Bardzo pozytywna zmiana, aczkolwiek nie wpłynęła znacząco na wynik meczu, bo jego ekipa i tak zremisowała 1:1.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,4/10

Dani Gómez (Levante UD)
Hiszpan o dziwo wyszedł w pierwszym składzie Granotas na spotkanie z Deportivo Alavés, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił. Wygrał jeden drybling, dwa pojedynki główkowe i nie oddał ani jednego strzału. Zszedł z boiska w 74. minucie, a Levante zremisowało 1:1.

Achraf Hakimi (Inter Mediolan)
W wyjazdowym meczu z Atalantą pojawił się na boisku dopiero w 83. minucie, więc nie wpłynął na przebieg meczu, choć na pewno przy jego szybkości obrońcy La Dei musieli się mieć na baczności. Inter zremisował z trudnym rywalem 1:1, tracąc szansę na doskok do ekipy Milanu.
Ocena WhoScored: 6,0/10

Sergio Reguilón (Tottenham Hotspur)
Bardzo dobry mecz Reguilóna, który był niezwykle aktywny. Haraował na całej długości boiska, notując trzy odbiory i dwa wygrane pojedynki główkowe. DO tego często podłączał się do akcji ofensywnych i starał się współpracować z Sonem przed polem karnym rywali. Choć nie dopisał sobie żadnych liczb w ofensywie, to on jako pierwszy oddał celny strzał na bramkę, kierując w stronę Johnstone'a prawdziwą bombę, która jednak była w środek bramki. Bardzo przytomnie zagrał też do Viníciusa, który miał szansę na gola, ale nie trafił do siatki.
Ocena WhoScored: 7,8/10

James Rodríguez (Everton)
Wrócił do gry po przerwie spowodowanej urazem, ale nie pomógł Evertonowi w ważnym meczu z Manchesterem United. Zespół Carlo Ancelottiego przegrał u siebie 1:3, a James nie zaliczy tego meczu do udanych. Nie móżna odmówić mu chęci, często pokazywał się do gry, ale niewiele z tego wynikało. Nie oddał ani jednego strzału i nie zanotował ani jednego podania kluczowego, stracił piłkę aż 20 razy. Zszedł w 80. minucie.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Óscar Rodríguez (Sevilla)
Nie zagrał w domowym meczu przeciwko Osasunie i przesiedział go na ławce rezerwowych. Sevilla wygrała u siebie 1:0 po golu Lucasa Ocamposa.

Javi Sánchez (Real Valladolid)
Obrońca wciąż jest kontuzjowany i nie zagrał w meczu z Athletikiem. Jego zespół wygrał u siebie 2:1.

Alberto Soro (Granada)
Podobnie jak Vallejo, z powodu pozytywnego testu na koronawirusa nie mógł polecieć do San Sebastián. Granada przegrała z Realem Sociedad 0:2.

Zawodnik kolejki: Sergio Reguilón