Oceny zawodników po meczu z Gladbach

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Borussia Mönchengladbach 2:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Nie miał żadnych szans przy pierwszym golu. Strzał Thurama był za mocny, by Belg miał szansę na interwencję. Przy drugiej bramce Belg odbił piłkę wprost pod nogi napastnika Borussii, ale trudno go winić. Wcześniej Pléa uderzył z bliska i dość mocno. Thibaut uratował za to Real kilka minut później, gdy świetną szansę miał właśnie Pléa, ale z tego pojedynku bramkarz wyszedł zwycięsko.

17. Lucas Vázquez

Rozbudził apetyty po bardzo udanym Klasyku, ale wczoraj niestety zawiódł. Mógł zachować się lepiej przy obu golach i niestety wyszło to, że nie jest obrońcą. Koledzy chętnie korzystali z niego na prawej flance, ale nie potrafił zaskoczyć obrońców przeciwnika, a przy tym cierpiał w defensywie, gdzie musiał radzić sobie z Pléą.

5. Varane

Niezrozumiały błąd przy pierwszym golu, gdy zamiast gasić pożar dolał jeszcze dwa kanistry benzyny, dając tym samym drugie życie wygasającej akcji gospodarzy. Dobrze mu wychodziły długie podania czy pojedynki powietrzne, ale mimo wszystko nie da się ocenić tego występu pozytywnie. Już trzeciego z rzędu w Lidze Mistrzów…

4. Ramos

Zaliczył bardzo ważną asystę w swojej ulubionej 93. minucie. Poza tym nie można mu zbyt wiele zarzucić. Dobrze rozgrywał piłkę od obrony, zwykle podawał celnie. To nie on zawalił przy trafieniach dla Mönchengladbach.

23. Mendy

Chyba jako pierwszy uwierzył, że będzie szybko, łatwo i przyjemnie. Przytrafiło mu się kilka kompletnie niezrozumiałych strat, co można złożyć na karb braku koncentracji. Podobnie zresztą jak to fatalne ustawienie przy golu na 2:0 dla gospodarzy, gdy złamał linię spalonego. To był jego najsłabszy mecz w barwach Realu Madryt.

15. Valverde

Długo wchodził w mecz i gdy Królewscy wyraźnie dominowali nad rywalem, grał nieco słabiej. Po utracie bramki Fede przebudził się, wygrywał pojedynki, potrafił szarpnąć, czego efektem były świetna sytuacja Viníciusa czy dogranie przed golem Benzemy. Nie był to jednak niestety ten poziom, jaki zaprezentował na Camp Nou.

14. Casemiro

Nie był to Casemiro, jakiego znamy, przynajmniej w defensywie. Niezbyt dobrze radził sobie w obronie, a w ataku zaczął błyszczeć bardzo późno. Na szczęście bardzo skutecznie. Zaliczył asystę i strzelił gola w ciągu kilku minut. Bez niego ten remis nie byłby możliwy.

8. Kroos

Na początku meczu mogło się podobać to, jak Real Madryt gra w ataku pozycyjnym i jak poradził sobie z pierwszymi próbami wysokiego pressingu gospodarzy. Oddał też groźny strzał na bramkę Sommera. Od błędu przed pierwszym golem Toni grał jednak dużo, dużo gorzej. Zaczęły pojawiać się straty i brak pewności siebie, na czym ucierpiał cały zespół.

11. Asensio

Nikt nie próbował strzelać na bramkę częściej niż on i na pewno może mówić o sporym pechu, gdy jego strzał obrońca wybił na słupek. Kilka razy pokazał się z dobrej strony, na przykład przy jednym z wyjść z własnej połowy, jednak ponownie nie był decydujący.

9. Benzema

Irytował prostymi stratami, których w tym meczu było zdecydowanie zbyt dużo. Z drugiej strony, był zaangażowany w bardzo dużo groźnych okazji Królewskich. Zanotował aż pięć podań kluczowych, a co jeszcze ważniejsze – strzelił gola kontaktowego.

20. Vinícius

Beznadziejny mecz Brazylijczyka. Mnóstwo złych decyzji, fatalny strzał po akcji Valverde. Kiedy dostrzegliśmy u niego dużą poprawę w finalizacji, wrócił do swoich dawnych nawyków.

7. Hazard

Pierwsze minuty w tym sezonie nie były spektakularne, choć na pewno cieszy to, że nie widać było problemów fizycznych. Eden miał jedną świetną okazję, ale po podaniu Benzemy Belg strzelił lewą nogą obok bramki. Szukał wolnych przestrzeni, szukał gry i widać było chęci. Przynajmniej tyle. Następnym razem będziemy oczekiwać więcej.

10. Modrić

Drugi raz z rzędu rozpoczął bardzo ważny mecz na ławce rezerwowych. Trudno ostatecznie przypisać mu jakąkolwiek pozycję po wejściu na boisko, bo Real tak pilnie potrzebował gola, że Luka ustawiał się właściwie gdzieś w roli lewego obrońcy, by stamtąd pomóc w rozegraniu piłki. W ważnym momencie pojawił się jednak bliżej prawej strony, skąd posłał jedno z najlepszych ostatecznie dośrodkowań we wczorajszym meczu – 93. minuta, wrzutka na głowę Ramosa, to musiało skończyć się golem.