Oceny zawodników po meczu z Barceloną

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Barceloną 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Udanie grał na przedpolu i radził sobie z uderzeniami w środek bramki. Najbardziej zaimponował jednak wtedy, gdy poradził sobie w pojedynku z Messim. Argentyńczyk uderzał z bliska prawą nogą, ale Belg kapitalnie się zachował i poradził sobie z tym strzałem. Ta interwencja była kluczowa, zwłaszcza że na tablicy wyników widniał wówczas remis.

6. Nacho

Nie był w stanie dokończyć meczu z powodu problemów mięśniowych. Nie rozegrał szczególnie dobrego spotkania, jednak to nie on był głównym winnym przy trafieniu dla Barcelony, choć gol padł po akcji jego stroną. W ofensywie był dość oszczędny i jego stroną w pierwszej części meczu Królewscy atakowali bardzo rzadko.

5. Varane

Zanotował niezły występ, co nie może dziwić, skoro miał obok siebie Sergio Ramosa. Potrafił zaasekurować i kapitana, i Casemiro, był też bardzo skuteczny w powietrzu. Być może mógł lepiej ustawić się w defensywie przy golu, jednak nawet powtórki nie wyjaśniają w stu procentach, czy wówczas Jordi Alba zostałby złapany na pozycji spalonej.

4. Ramos

W defensywie przytrafiły mu się pojedyncze błędy, jak wtedy, gdy Messi stanął oko w oko z Courtois. W ataku dołożył za to swoje. To on był faulowany w polu karnym Barcelony i to on – tradycyjnie – nie pomylił się z jedenastu metrów. A mógł zrobić przecież jeszcze więcej, bo miał świetną okazję po dośrodkowaniu Lucasa. Swój występ podsumował znakomitym odbiorem piłki, gdy Messi próbował go minąć.

23. Mendy

Nie zaczął tego meczu wzorowo i przytrafiło mu się kilka nie najlepszych zagrań. Od pewnego momentu był jednak niemal perfekcyjny, przynajmniej w defensywie. W ataku było bez fajerwerków – zero celnych dośrodkowań i zero kluczowych podań. Mimo wszystko trudno wyobrazić sobie Królewskich w takim meczu bez niego. Od początku poprzedniego sezonu Mendy rozpoczął 23 mecze ligowe w pierwszym składzie, a Real nie przegrał żadnego z nich. Przypadek?

8. Kroos

Na Camp Nou czuł się jak w domu i to on trzymał zespół w ryzach podczas ataku pozycyjnego. Znacznie lepiej wyglądały też stałe fragmenty gry w jego wykonaniu. Mógł skończyć mecz z asystą, ale świetnej sytuacji nie wykorzystał Karim Benzema. Sam Toni też powinien wpisać się na listę strzelców, ale po dograniu Lucasa nie strzelił gola ani za pierwszym razem, ani po dobitce.

15. Valverde

Cóż to był za mecz! Biegał wszędzie i był wszędzie. To właśnie on stał się płucami Realu Madryt w tym spotkaniu i skutecznie pojedynkował się w środku pola z rywalami. A co nie mniej ważne, zdobył pierwszą bramkę po bardzo dobrym wejściu do ataku. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej będzie gotowy do gry, dlatego że jego wydolność i przygotowanie fizyczne są nam bardzo, bardzo potrzebne.

14. Casemiro

Brazylijczyk jest drużynie potrzebny, ale wczoraj jeśli się wyróżniał, to w niezbyt pozytywny sposób. W pojedynkach nie był tak skuteczny jak zazwyczaj, czasami też za bardzo ryzykował. Ostatecznie i tak zaliczył sporo udanych zagrań w defensywie.

11. Asensio

Jak na skrzydłowego za mało było przebojowości. Tylko raz przyspieszył grę na prawej flance, ale też zbyt często grał zachowawczo. W jego grze brakowało konkretów przede wszystikm w ofensywie, choć w obronie też mógł pomóc bardziej, zwłaszcza w 8. minucie, gdy zaskoczył go Jordi Alba.

9. Benzema

W piątej minucie zaliczył swoje najbardziej udane zagranie w Klasyku. Świetnie obsłużył Fede Valverde, który znakomitym uderzeniem pokonał Neto. Karim jeszcze w pierwszej połowie miał świetną szansę na bramkę, ale po podaniu Kroosa uderzył w bramkarza. Poza tym grał dość przeciętnie.

20. Vinícius

Brazylijczyk nie był jednym z bohaterów i niestety podjął sporo złych decyzji. Nie radził sobie z Sergiño Destem i akurat w strefie tej dwójki Barcelona miała przewagę. Nie można odmówić mu starań, jednak do ich skuteczności mamy sporo zastrzeżeń.

17. Lucas Vázquez

Czy to naprawdę był on?! Co za wejście! Prawa strona obrony to mimo wszystko nie jest jego pozycja, ale wczoraj wyglądał tam jak stary wyjadacz. Niemal wszystko robił co najmniej poprawnie. Co najmniej! Jego wejścia do ataku siały mnóstwo zagrożenia (to nie jest sarkazm!) i gdyby jego koledzy byli skuteczniejsi, mógłby skończyć to spotkanie z dwiema asytami. A że nawet w obronie wyglądał jak weteran? Odkurzony Lucas to największa indywidualna sensacja meczu na Camp Nou.