Oceny zawodników po meczu z Cádizem

Real Madryt przegrał u siebie z Cádizem 0:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Był najlepszym zawodnikiem Realu Madryt w tym meczu, choć wcale nie zagrał lepiej niż w poprzednich starciach. Obronił to, co obronić powinien. Pod koniec pierwszej części meczu przytrafił mu się błąd, jednak na szczęście w porę pomógł mu Varane.

6. Nacho

Jest trzecim prawym obrońcą Realu Madryt i wczoraj niestety było to widać. Przy swoim bracie po drugiej stronie wcale nie wyglądał jak ten bardziej znany i bardziej utytułowany. W ofensywie praktycznie go nie było, co przy gonieniu wyniku przez prawie całe spotkanie musi zwracać jeszcze większą uwagę.

5. Varane

Z jednej strony nie popełniał ogromnych błędów, ale z drugiej i do jego ogródka można wrzucić więcej niż jeden kamyk. Juan Cala (stoper!) ograł go zdecydowanie zbyt łatwo, po czym oddał celny strzał na bramkę Courtois. Do Varane'a – choć jest piłkarzem stricte defensywnym – po raz kolejny można mieć za to pretensje o jego postawę w ataku. Rywale już go nawet nie kryją przy rzutach rożnych, a on i tak w tak dobrych sytuacjach uderza niecelnie… Czy to się kiedykolwiek zmieni?

4. Ramos

W drugiej minucie wyrósł na kandydata na najlepszego zawodnika Realu Madryt, ale bardzo szybko zmazał to dobre wrażenie. Przy golu to on całkowicie zgubił przeciwnika. Potem mógł jeszcze wylecieć z boiska z czerwoną kartką i osłabić drużynę nie tylko wczoraj, lecz także na zbliżający się Klasyk. Przez ostatnie minuty pierwszej połowy grał z dyskomfortem i ostatecznie na drugą połowę już nie wyszedł.

12. Marcelo

Brazylijczyka od lat trudno oceniać jako obrońcę, ponieważ najwięcej od zawsze dawał w ataku. Skoro tak, możemy rozliczyć go właśnie za ofensywę. Problem w tym, że tam znów było katastrofalnie. Kiepskie przerzuty, mnóstwo niedokładności, multum strat (najwięcej w zespole – 18) i zero udanych dryblingów. Piłkarz w takiej formie nie ma prawa grać w takim spotkaniiu.

10. Modrić

Zmęczenie po meczu reprezentacji można by usprawiedliwić, gdyby tak banalne błędy i straty zaczęły przytrafiać się w drugiej połowie. Ale pierwsza była tak słaba, że po przerwie Modrić mógł wyjść co najwyżej na trybuny. Gdyby rozgrywał całe spotkanie, można by przypuszczać, że Marcelo miałby bardzo poważnego kandydata do walki o największą liczbę strat.

8. Kroos

Tragicznie wszedł w mecz i zaliczył podanie kluczowe nie w tę stronę. Na szczęście po strzale Negredo kapitalnie zachował się Ramos i uratował nie tylko drużynę, ale i Kroosa, który później uniknął tak złych zagrań. Mimo wszystko to nie było udane spotkanie Niemca. Poza niezłą wrzutką do Viníciusa nie był w stanie rządzić w rozegraniu tak, jak potrafi.

17. Lucas Vázquez

Był na boisku. I jako jeden z nielicznych zagrał na swoim optymalnym poziomie. Czyli bardzo, bardzo słabo.

22. Isco

Szukał gry między zagęszczonymi liniami przeciwnika, ale w decydujących momentach zawodził. Zawsze, gdy przebijał się przez pierwszy mur, następował drugi, a poradzenie sobie z nim było już ponad jego siły. A kiedy Isco miał już piłkę w dogodnej strefie, na przykład w polu karnym, to… się przewracał. Zidane miał dość tej komedii i zdjął go w przerwie.

20. Vinícius

W pierwszej połowie bardzo długo unikał ryzyka i długimi momentami można było zapomnieć, że w ogóle jest na boisku. Po przerwie grał odważniej, częściej szukał gry i starał się bardziej pomagać zespołowi. Niestety żaden z jego czterech strzałów nie był celny, a w najlepszej sytuacji Królewskich uderzył głową obok bramki.

9. Benzema

Kolejny kiepski występ Karima, który do 80. minuty nie zrobił nic poza oddaniem bardzo kiepskiego strzału na bramkę gości. Dopiero po wejściu Luki Jovicia nieco odżył, oddał mocny strzał, po którym rywali uratowała poprzeczka. To jednak na pewno nie było to. Zagrał tak, jak cała drużyna, czyli bardzo, bardzo mizernie.

3. Militão

Zastąpił Sergio Ramosa i nie zawiódł. Po zaledwie jednym treningu z drużyną wszedł na boisko i tak długiej przerwy nie było zupełnie widać. Podejmował dobre decyzje, grał często na granicy ryzyka, jednak mógł się podobać. Wygrywał pojedynki, skutecznie wyprowadzał piłkę i gdy już zaangażował się w ofensywę, Real po jego wejściu stworzył najgroźniejszą sytuację we wczorajszym meczu.

14. Casemiro

Brazylijczyk jest rozliczany przede wszystkim za grę w defensywie, jednak w drugim meczu tego sezonu, gdy brakuje go na boisku od pierwszej minuty, Królewscy nie strzelają nawet jednego gola. Z nim na boisku rywal nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy kontratakach, co jest jasną wskazówką dla Zidane'a. Gdy Casemiro jest zdrowy, grać po prostu musi.