Real Madryt tylko zremisował z Realem Sociedad, ale dla Marvina Parka i Sergio Arribasa to był niezapomniany dzień. Obaj pomocnicy Castilli zadebiutowali w oficjalnym meczu Królewskich. Wcześniej jeden i drugi uczestniczyli w pretemporadzie prowadzonej przez Zinédine’a Zidane’a. Łącznie Francuz podczas trenerskiej przygody z pierwszą drużyną Blancos dał już zadebiutować 12 wychowankom: Mariano, Tejero, Yáñez, Enzo Zidane, Achraf, Óscar Rodríguez, Quezada, Seoane, Franchu, Luca Zidane oraz Marvin i Arribas.
Marvin Park urodził się 7 marca 2000 roku na Majorce. Występuje na prawym skrzydle i do tej pory uzbierał 25 meczów w Castilli. Do szkółki Realu Madryt trafił w 2016 roku. Przeszedł przez wszystkie Juvenile i w poprzednim sezonie dostał się do drużyny rezerw. W sierpniu był jednym z graczy, którzy pod wodzą Raúla sięgnęli po Ligę Młodzieżową UEFA. W 69. minucie spotkania z Realem Sociedad Marvin pojawił się na murawie, zmieniając Rodrygo.
Sergio Arribas jest młodszy od Marvina. Urodził się 30 września 2001 roku w Madrycie. Do cantery Realu Madryt dołączył już jako 11-latek. Co ciekawe, jeszcze nie miał okazji zadebiutować w Castilli. Dopiero od tego sezonu znajdzie się w kadrze zespołu Raúla, a w poprzednim sezonie bronił barw Juvenilu A. Zidane dał mu szansę w samej końcówce, wpuszczając go w 91. minucie w miejsce Viníciusa. Sergio może grać zarówno na lewym, jak i na prawym skrzydle, a także jako mediapunta.
Komentarze (51)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się