Menu
/ theathletic.com, as.com, telegraph.co.uk

Reguilón o krok od transferu do Tottenhamu

Foto: Reguilón o krok od transferu do Tottenhamu
Fot. Getty Images

Manchester United będzie musiał obejść się smakiem. Wszystko wskazuje na to, że Sergio Reguilón przejdzie do Tottenhamu.

W ostatnich dniach informowano, że Manchester United zgłosił się po Sergio Reguilóna. Potwierdziły to między innymi wiarygodne dzienniki w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, czyli odpowiednio MARCA i The Guardian. Żadna z tych gazet nie informowała jednak, by oba kluby miały być blisko osiągnięcia porozumienia.

Po pierwsze, Manchester United nie jest skłonny płacić za 23-latka 30 milionów euro, a na taką kwotę Królewscy wyceniają swojego wychowanka. Po drugie, kością niezgody jest zapis w umowie transferowej, który pozwalałby Realowi na odkupienie obrońcy w przyszłości za określoną wcześniej sumę. Te dwie kwestie sprawiają, że mimo poważnego zainteresowania Czerwonych Diabłów do ostatecznego porozumienia pomiędzy wszystkimi stronami jest daleko.

Portal The Athletic za Davidem Ornsteinem informuje, że do walki o Reguilóna włącza się Tottenham. Według reportera klub z White Hart Lane jest blisko osiągnięcia porozumienia z Realem Madryt, jednak oczywiście nic nie zostało jeszcze podpisane. Jasne jest to, że Zinédine Zidane jest skłonny pozbyć się Hiszpana, a jego wyborami na lewą stronę obrony pozostają Marcelo i sprowadzony przed rokiem Ferland Mendy.

José Mourinho zawsze cenił Bena Daviesa, który jest jego podstawowym lewym obrońcą, jednak według The Athletic Walijczykowi brakuje umiejętności ofensywnych. Sergio Reguilón mógłby dać zespołowi coś więcej w ataku. W odwodzie pozostaje jeszcze Ryan Sessegnon, ale 20-latka traktuje się raczej jako plan długoterminowy. Na razie Anglik ma marne szanse na grę, dlatego Tottenham jest skłonny porozumieć się z Los Blancos.

Według Asa Tottenham oferuje Królewskim 30 milionów euro i zgadza się na odkupienie go w ciągu dwóch najbliższych sezonów za 35–40 milionów. W negocjacje włączyć się mieli Daniel Levy i José Mourinho. Wiele wskazuje na to, że Manchester United i Inter będą musieli obejść się smakiem, Reguilón trafi na White Hart Lane, a z takiego obrotu spraw zadowolone będą wszystkie strony. Tottenham będzie miał nowego lewego obrońcę, Real Madryt wciąż będzie mógł go obserwować, a Sergio Reguilón pozna nową ligę, w której będzie mógł liczyć na częstsze występy niż w zespole Królewskich.

The Daily Telegraph potwierdza informacje The Athletic i Asa. Dodaje też, że oficjalne potwierdzenie transferu jest bardzo blisko.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!