Menu
/ as.com

Pięć powodów decyzji Mbappé

Foto: Pięć powodów decyzji Mbappé
Fot. Getty Images

Kylian Mbappé jest zdecydowany na radykalny zwrot w swojej karierze, o czym informował ostatnio The Times. Francuz chce za rok odejść z PSG i nie ma to nic wspólnego z finansami. Wszystko rozbija się o kwestie sportowe i osobiste. Oto pięć najważniejszych z nich.

Podziw względem Zidane'a
Kylian od najmłodszych lat był zapatrzony w Zizou jak w obrazek. Na świat przyszedł pięć miesięcy po tym, jak Francuzi zwyciężyli w mundialu w 1998 roku, pokonując w finale Brazylię Ronaldo i Roberto Carlosa. Zidane strzelił w tamtym meczu dwa gole. Ojciec zawsze opowiadał Kylianowi o byłym pomocniku. Dwanaście lat temu Mbappé mógł spełnić marzenie i osobiście poznać swojego idola. W wieku 14 lat Kylian prawie trafił do Realu Madryt, a w trakcie pobytu w Valdebebas mógł poznać kolejny ze swoich wzorów do naśladowania, Cristiano. W rodzinnym domu na ścianach miał plakaty właśnie Zidane'a i Ronaldo w koszulkach Realu Madryt (wzruszające – przyp.red.).

Cel: Liga Mistrzów
Jeszcze w czasach gry dla Monaco Mbappé zdołał dojść do półfinału Champions League, w wielkiej mierze dzięki jego zasługom (wówczas miał 18 lat). Po wspaniałym sezonie napastnikiem zainteresowali się Real i PSG, które ostatecznie ściągnęło go do siebie. W klubie ze stolicy Francji rozegrał trzy edycje Ligi Mistrzów, ale ani razu nie triumfował. Najbliżej było w sierpniu, ale w finale lepszy okazał się Bayern. Atakujący nie chce dłużej czekać i wie, że w Realu Madryt, który jest królem tych rozgrywek, znajdzie idealną sposobność, by sięgnąć po najważniejsze trofeum w klubowej piłce.

Złota Piłka
Powszechnie wiadomo, że triumf w Lidze Mistrzów znacznie ułatwia zdobycie Złotej Piłki. Mbappé mógł czuć się poszkodowany kolejnymi niepowodzeniami PSG na arenie europejskiej. Nawet mistrzostwo świata w 2018 roku nie zapewniło mu podium w plebiscycie. W Realu Madryt jest długa lista piłkarzy, którzy sięgali po to wyróżnienie. Dość wspomnieć o Zizou, Ronaldo, Figo, Cristiano (cztery w białej koszulce), Modriciu... Kylian wierzy, że transfer do Realu Madryt popchnie go zarówno sportowo, jak i medialnie. Mówią mu to nawet sami koledzy po fachu. Grając we Francji, o najwyższe indywidualne wyróżnienie może być bardzo trudno.

Nowe Bernabéu
Mbappé zna ambitne plany Królewskich dotyczące przebudowy stadionu. W 2022 roku obiekt Realu Madryt będzie prawdopodobnie najnowocześniejszym i najbardziej imponującym stadionem świata. Kylian widział fachowym okiem projekty i z uznaniem pokiwał głową. Myśl o grze jeszcze na starym Bernabéu działała mu na wyobraźnię, teraz zaś pojawia się wizja bycia głównym transferem mającym ściągać na trybuny nowego stadionu.

Prawie jak w domu
Oprócz Zidane'a i kilku członków sztabu szkoleniowego w kadrze znajduje się kilku jego rodaków: Benzema, Varane i Mendy. Do tego sporo mówi się o ewentualnych transferach Camavingi i Upamecano. Francuski pierwiastek na pewno ułatwiłby Mbappé proces adaptacji. Real zaś chce zrobić z Kyliana Cristiano kolejnej dekady. Napastnik jest gotów podjąć się tego wyzwania. Jeśli uda mu się wykonać swój plan, pozostało nam poczekać jeszcze tylko rok.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!